Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare - tryb realistyczny wyłączy interfejs i zwiększy obrażenia

W wariancie wieloosobowym.

Wczoraj Infinity Ward ujawniło nowe szczegóły o rozgrywce wieloosobowej w Call of Duty: Modern Warfare. Okazuje się, że w grze pojawi się tryb realistyczny, który zwiększy poziom trudności zmagań sieciowych.

Opcjonalna funkcja wyłączy elementy interfejsu. Z ekranu znikną więc wskazujący pozycję graczy i ważnych celów kompas oraz informacje o używanej aktualnie broni, zapasach amunicji i zdobytych punktach.

Zabraknie także wskaźników graficznych i dźwiękowych, potwierdzających, że trafiliśmy wroga. Ponadto zwiększeniu ulegną zadawane obrażenia - każdy strzał w głowę będzie śmiertelny, a do zabicia przeciwnika wystarczy mniej naboi niż w trakcie normalnej rozgrywki.

To jednak nie wszystko, ponieważ na nocnych mapach pojawi się możliwość niszczenia źródeł światła, co oczywiście może istotnie wpłynąć na przebieg potyczek. Poza tym korzystając z noktowizora nie namierzymy oponentów przez celownik.

Ponadto opcja realistyczna zaoferuje nieco inne udźwiękowienie, dzięki czemu strzały zabrzmią nieco inaczej. Do tego autentyczniejsze niż podczas tradycyjnej zabawy zachowanie broni palnej i poruszanie postacią.

W multiplayerze nie zabraknie wozów opancerzonych

W module sieciowym tegorocznej odsłony cyklu pojawi się szereg zróżnicowanych trybów rozgrywki. W planach zmagania 2 na 2, 6 na 6, 10 na 10 i 20 na 20, a także przeznaczony dla ponad 100 użytkowników wariant Ground War.

Call of Duty: Modern Warfare zadebiutuje 25 października na PC, PS4 i Xbox One. Wcześniej - we wrześniu - na wszystkich platformach sprzętowych odbędą się otwarte testy zabawy wieloosobowej produkcji.

Źródło: DSO Gaming

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze