Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: Modern Warfare 2 także wymaga numeru telefonu

Wzorem Overwatch 2.

Wygląda na to, że Call of Duty: Modern Warfare 2 także wymaga podpięcia numeru telefonu do konta Battle.net, by uruchomić tytuł. Podobne rozwiązanie wywołało spore kontrowersje w przypadku Overwatch 2.

„Call of Duty: Modern Warfare 2 i nowo stworzone konta Overwatch 2 oraz Call of Duty: Modern Warfare wymagają dodania numeru telefonu” - głosi oficjalna strona pomocy technicznej Blizzarda. Ważny jest punkt mówiący o tym, że „telefony komórkowe na kartę mogą nie działać z usługą alertów komórkowych”.

Właśnie ten punkt jest sporym problemem dla części graczy Overwatch 2. Grać nie mogą niektórzy posiadacze numerów doładowywanych kartą pre-paid, choćby w sieciach T-Mobile, Mint Mobile oraz Republic Wireless.

W przypadku tej strzelanki Blizzard szybko zareagował i obniżył wymagania. Weterani serii - grający w grę co najmniej od 9 czerwca 2021 - nie muszą włączać weryfikacji dwuetapowej. Sformułowanie powyżej - pozbawione frazy „nowo stworzone” - wydaje się sugerować, że w przypadku Call of Duty: Modern Warfare 2 takiego „okoliczności łagodzącej” nie będzie.

Według deweloperów, wykluczenie telefonów „na kartę” ma ograniczyć pojawianie się w grze cheaterów. Oszust po otrzymaniu bana mógłby po prostu założyć nowe konto, kupić najtańszy starter operatora komórkowego do aktywacji uwierzytelniania i znowu przeszkadzać w rozgrywce.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze