Skip to main content

Posiadacze telefonów „na kartę” nie zagrają w Overwatch 2? Gracze zgłaszają problemy z weryfikacją konta

Za to weterani serii nie będą musieli przypisywać numeru.

Wraz z premierą darmowego Overwatch 2, Blizzard dodał konieczność powiązania konta Battle.net z numerem telefonu w celu weryfikacji i zabezpieczenia logowania. Jak się okazuje, wymóg ten nie będzie dotyczył weteranów serii, ale z kolei posiadacze telefonów „na kartę” zgłaszają problemy z logowaniem.

Jak informuje serwis VGC, problem dotyczy części posiadaczy numerów doładowywanych kartą pre-paid w sieciach m.in. T-Mobile, Mint Mobile oraz Republic Wireless. Podczas próby przypisania telefonu do konta, otrzymują oni powiadomienie o konieczności użycia numeru „post-paid”, czyli w usłudze abonamentowej. Nie wiadomo na ten moment czy problem dotyka również klientów polskich dostawców telefonii komórkowej.

Blizzard odniósł się do tej kwestii informując, że od jutra weterani serii Overwatch, grający w grę co najmniej od 9 czerwca 2021, nie będą musieli włączać weryfikacji dwuetapowej. Dodano jednak, że młodsze oraz nowoutworzone konta nadal potrzebują powiązanego numeru telefonu, spełniającego określone wymagania.

Według deweloperów, wykluczenie telefonów „na kartę” ma ograniczyć pojawianie się w grze cheaterów. Faktycznie, w innym wypadku oszust po otrzymaniu bana mógłby po prostu założyć nowe konto, kupić najtańszy starter operatora komórkowego do aktywacji uwierzytelniania i znowu przeszkadzać w rozgrywce. Z drugiej strony przy zablokowaniu konta z powiązanym numerem „na abonament” jest o wiele mniejsza szansa, że nieuczciwy gracz powróci do gry.

Jednak takie rozwiązanie potencjalnie uniemożliwia zagranie w grę sporej ilości graczy, którzy nie mają podpisanej umowy z operatorem komórkowym. Nie wiadomo na ten moment, czy Blizzard zaproponuje alternatywne metody uwierzytelniania logowania dla graczy z numerami „na kartę”.

Zobacz także