Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Brutalny futbol w premierowym zwiastunie Blood Bowl 2

Dzisiaj debiut gry.

Brutalna gra sportowa Blood Bowl 2 debiutuje dzisiaj na PC, PlayStation 4 i Xbox One, więc twórcy z Cyanide Studios przygotowali kolejny zwiastun swojej produkcji.

Piwem go!

Materiał prezentuje wszystkie dostępne rasy, czyli ludzi, skavenów, krasnoludy, wysokie elfy, mroczne elfy, chaos i Bretonię. W planach na przyszłość są jeszcze elfy leśne oraz lizardmeni, w DLC.

W tej odsłonie serii nowością jest rozbudowana kampania. Zostajemy menedżerem podupadłego zespołu Reikland Reavers, a zadaniem jest powrót do dawnej chwały. Są nawet jednorazowe wydarzenia losowe, jak lądowanie żyrokoptera na środku boiska.

Inne nowości to możliwość zmiany wyglądu stadionów czy opcja sprzedaży futbolistów na rynku transferowym. Rozgrywka jest teraz jeszcze bardziej brutalna, więc łatwiej o śmierć gracza.

Blood Bowl to stworzona w 1987 roku parodia amerykańskiego futbolu bazująca na uniwersum Warhammer Fantasy. Doczekała się dwóch komputerowych adaptacji - w tym serię od studia Cyanide, która zadebiutowała w 2009 roku.

Rozgrywka przypomina w założeniach popularną w Stanach Zjednoczonych dyscyplinę. Dwie drużyny starają się przenieść piłkę do wyznaczonej strefy na przeciwległym krańcu pola gry. Mecze są jednak o wiele bardziej brutalne, a zawodnicy nie przejmują się zasadami fair play.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze