Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun Blood Bowl 2 wyjaśnia zasady brutalnego futbolu

Dwie rasy bonusem do zamówień przedpremierowych.

Przedstawiciele Focus Home Interactive opublikowali nowy zwiastun strategii Blood Bowl 2. Materiał to zwięzła prezentacja gry i zasad zabawy.

Blood Bowl to stworzona w 1987 roku parodia amerykańskiego futbolu bazująca na uniwersum Warhammer Fantasy. Doczekała się dwóch komputerowych adaptacji - w tym tę od studia Cyanide, która zadebiutowała w 2009 roku.

Rozgrywka przypomina w założeniach popularną w Stanach Zjednoczonych dyscyplinę. Dwie drużyny starają się przenieść piłkę do wyznaczonej strefy na przeciwległym krańcu pola gry. Zabawa toczy się w turach.

Na potrzeby kontynuacji deweloperzy przygotowują kampanię dla pojedynczego gracza, w której wcielimy się w kapitana słynnej drużyny i sprawdzimy się w „oryginalnych i unikatowych meczach”. Dostępna będzie także liga z możliwością stworzenia własnego zespołu i zmagania wieloosobowe.

Dwie rasy - Jaszczuroludzie i Leśne Elfy - zostaną wprowadzone do gry po premierze. Jako pierwsi dostęp dostaną do nich wszyscy, którzy zamówią tytuł przed premierą. Posiadacze PS4 otrzymają gadzią drużynę, a elfy trafią do użytkowników Xbox One. Przy pre-orderze na PC możliwy będzie wybór jednej z wymienionych ras. Oczywiście wszystkie będą później dostępne na każdej platformie.

Blood Bowl 2 ukaże się 22 września.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły