Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Turowa gra sportowa Blood Bowl 2 opóźniona do 22 września

Gobliny ukradły piłkę.

Taktyczna gra sportowa Blood Bowl 2 - na licencji planszówki o tym samym tytule - ukaże się dopiero 22 września tego roku, na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Cztery przyłożenia w jednym meczu!

Pierwotnie zakładano debiut na wiosnę, ale wydawca - Focus Home Interactive - chce się upewnić, że gracze otrzymają „bardziej dopracowaną” wersję.

W ramach „podziękowań za cierpliwość”, firma dokłada do zamówień przedpremierowych dodatkową rasę - Lizardmenów lub Leśne Elfy. Wcześniejszy zakup to także dostęp do bety, na „kilka tygodni” przed datą wydania.

Podobnie jak w pierwszej odsłonie, w Blood Bowl 2 na boisko do futbolu amerykańskiego wbiegną groteskowe postacie ze świata Warhammer Fantasy, zasiadające także na trybunach - gobliny, orki, elfy czy skaveni.

Twórcy przygotowują kampanię dla pojedynczego gracza, gdzie wcielimy się w kapitana słynnej drużyny. Dostępna będzie także Liga z możliwością stworzenia własnego zespołu i zmagania wieloosobowe. Oprawę graficzną napędzi nowy silnik.

Blood Bowl to stworzona w 1987 roku parodia amerykańskiego futbolu, bazująca na uniwersum Warhammer Fantasy. Doczekała się dwóch komputerowych adaptacji - Cyanide stworzyło drugą, która zadebiutowała w 2009 roku. Pierwsza ukazała się w 1995 roku na systemie MS-DOS.

Poniżej najnowszy trailer.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze