Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne - Walka z bossem: Odrodzony, opcjonalna walka z bossem: Mroczna bestia Paarl

Poradnik do Bloodborne: Jak pokonać bossów w Yahar’gul.

Dotarłeś do Odrodzonego, walka toczy się na placu. Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić po krótkiej scence jest uniknięcie pocisku. Zaraz po tym omiń bossa i biegnij w prawy lub lewy róg lokacji. Znajdziesz tam wejście i schody. Udaj się na górę.

Kobiety z dzwonami przy Odrodzonym

Na balkonie - po obu stronach placu - stoi w sumie sześć kobiet z dzwonami. Musisz je pokonać, wystarczą 3-4 ciosy. Dzięki temu nie będziesz musiał unikać ich pocisków podczas walki z Odrodzonym. Zlikwiduj więc czarodziejki po jednej stronie, przebiegnij przez mostek i zabij te z drugiej strony. Uważaj jednak cały czas, bo pociski bossa mogą cię trafić.

Tylko wygląda strasznie...

Po pokonaniu pomocnic wracaj na plac i zajmij się głównym przeciwnikiem. To jedna z walk, w której przydaje się dźwięk - słuchaj i reaguj na mamrotanie bossa. Gdy mówi szybko kilka słów w dziwnym języku, po chwili strzela pociskiem. Dzięki temu łatwiej ich unikać, nie trzeba bowiem patrzeć na dłonie potwora.

Najlepiej ustawić się z boku, pośrodku korpusu i w tych okolicach uderzać. Możesz też próbować atakować bossa od tyłu, ale tylko wtedy, gdy tylna część jego ciała jest nisko, przy ziemi (gdy jest uniesiona, będzie częściej atakował z tej strony).

Musisz uważać na brązową maź, którą Odrodzony rozlewa w okół siebie co jakiś czas. Gdy tylko zauważysz ją w jakimkolwiek miejscu, uciekaj daleko. Wracaj dopiero, gdy zniknie. W walce pomoże ci Ognisty papier. Co jakiś czas, jeżeli uda ci się zadać dużo obrażeń, boss na chwilę opadnie na ziemię całym ciałem. Wykorzystaj moment, by jeszcze bardziej go osłabić. Uważaj też na spadające co jakiś czas z góry zwłoki.

Po walce zbierz przedmioty i zapal latarnię na placu. Skieruj się w stronę wyjścia.

Bestia Paarl

Mroczna bestia Paarl to boss opcjonalny, ale postanowiliśmy opisać, jak do niego dotrzeć. Pamiętasz kościół, w którym walczyłeś z trójką łowców? Udaj się tam. Zejdź po schodach w dół, na półpiętro. Przejdź korytarzem do kolejnego pomieszczenia, pokonaj przeciwników i trzymaj się lewej strony - trafisz do kolejnego pomieszczenia. Po drodze zbieraj przedmioty.

W ostatnim pokoju jest wyjście po prawej, prowadzące przez tunel. Idź nim do końca, a trafisz na dziedziniec. Zauważysz bossa śpiącego na ziemi. Podejdź, by rozpocząć starcie. Bestia jest wrażliwa na obrażenia ognia i obrażenia tajemne. Możesz wykorzystać więc urny z olejem i koktajle mołotowa. Warto też pamiętać, że oponenta można ogłuszyć, jeżeli trafisz w głowę lub środek torsu naładowanym atakiem.

Poza tym, potrzeba po prostu cierpliwości i uwagi. Bestia wykonuje zazwyczaj w trzy uderzenia łapami - po nich powinieneś doskoczyć, zaatakować i odskoczyć. Uważaj na wybuch energii elektrycznej, najlepiej unikać go przetaczając się za bestię. Najlepiej wyłączyć skupienie kamery.

Po jakimś czasie, gdy minie nieco ponad minuta, boss zacznie naładowywać energię. Zacznie atakować bardziej agresywnie, będziesz też musiał unikać wiązek elektryczności. Warto też pamiętać, że możesz osłabić bestię uderzając nieustannie jedną nogę, oczywiście nie bez przerwy. Da to szansę na powalenie wroga nawet na pięć sekund.

Bestia Paarl jest też bossem w jednym z lochów kielicha

Uważaj też na moment, gdy elektryczna energia zniknie z ciała wroga. Zaatakuje cię po tym, a później oddali się, by ponownie się naładować - wykorzystaj ten moment, by podbiec i przerwać ten proces, zadając przy okazji parę ciosów.

Po pokonaniu wroga zapal latarnię. Otwórz też bramę - to skrót do Starego Yharnam. Od tej pory możesz kupować w Śnie Tropiciela papier pioruna, ulepszenie wzmacniające chwilowo broń energią elektryczną. Kupisz je zarówno za Wgląd, jak też za tętnienia.

Następnie: Bloodborne - Budynek Auli, Granica koszmaru

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

Komentarze