Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne - Walka z bossem: Cienie Yharnam, Byrgenwerth

Jak pokonać Cienie Yharnam, droga do kolejnej lokacji.

Przygotuj się do tej walki - odblokowałeś już skróty w lesie, więc jeżeli masz do wydania tętnienia, możesz nawet wrócić do Snu, naprawić przedmioty. Przyda ci się zapas mikstur, pomoże także Ognisty papier.

Starcie z Cieniami

Walka rozpocznie się, gdy miniesz powalone skały i skierujesz się ku środkowi placu. Pojawią się trzej przeciwnicy - tak jest, to starcie to niestety „potrójny” boss. Pierwszy Cień jest najbardziej agresywny i używa katany. Drugi także ma miecz, ale atakuje przede wszystkim falą ognia (podobną do tej z Rozpylacza). Trzeci Cień stoi dalej i atakuje kulami ognia.

Trojaczki...

Unikaj dwóch podążających za tobą wrogów, staraj się ich wyprowadzić daleko od centrum placu. W ten sposób zyskasz chwilę, by na spokojnie podbiec i zaatakować trzeciego bossa strzelającego do ciebie. On powinien być priorytetem. Kiedy go pokonasz, będziesz mógł na spokojnie zająć się pozostałą dwójką, bez konieczności jednoczesnego szukania osłony przed kulami ognia.

Kiedy zostanie tylko dwóch wrogów, staraj się wykonywać szybką serię i odskakuj. Pozostali przy życiu transformują, zyskają nowe ataki. Ten z kataną może teraz trafić cię z daleka zamieniając rękę w długiego węża. To błyskawiczny cios, dlatego bądź czujny i gotowy na wykonanie uniku. Pamiętaj, że wszyscy są wrażliwi na strzały - możesz więc ich na moment ogłuszyć, jeżeli dobrze wycelujesz w trakcie ich ataku.

Najpierw zajmuj się tym bardziej agresywnym, gdyż stanowi większe zagrożenie. Wykorzystuj przeszkody terenowe, by lepiej unikać ciosów - wtedy korzystaj z chwili spokoju, by się leczyć. Kiedy pokonasz drugiego bossa, trzeci zyska zdolność przyzywania wielkiego węża spod ziemi. Musisz przerwać ten atak błyskawicznie uderzając wroga, gdy pojawi się w okół niego czerwona poświata. W przeciwnym razie ryzykujesz. Nawet jedno uderzenie ogromnego węża może cię zabić.

Najważniejsze, byś nie był w tej walce zbyt bierny. Jeżeli pozostawisz Cienie przy życiu zbyt długo, wszyscy transformują. Po starciu zbierz przedmiot z bossa i zapal latarnię. Możesz teraz wrócić do Snu. Później udasz się przejściem z Zakazanego grobu (to właśnie lokacja z bossem) do kolejnej lokacji.

Zmutowane muchy w Byrgenwerth

Do Byrgenwerth prowadzi jedna, wąska ścieżka. Nie sposób się tu zgubić - po prostu idź cały czas przed siebie. Uważaj tylko, bo za jednym z drzew po prawej stronie stoi mutant przypominający muchę. Spotkasz w tej lokacji kilku takich wrogów. Najbardziej niebezpieczny jest ich atak z góry, gdy na chwilę unoszą się w powietrze. Musisz wtedy wykonać szybko unik, by nie wylądowali na twojej głowie.

Uważaj na mutanta za drzewem

Po pokonaniu pierwszej muchy idź dalej ścieżką, a za moment dostrzeżesz latarnię. Zapal ją. Musisz pokonać kolejnych mutantów. Najpierw najlepiej przejdź od latarni nieco w prawo, a potem prosto w stronę budynku - idź powoli, by nie zwracać uwagi wroga zbyt wcześnie. Stoisz na podwyższeniu, na chodniku niżej zauważysz mutanta nadchodzącego z lewej. Poczekaj, aż odwróci się plecami i zaatakuj go. Później wróć do latarni i przejdź od niej kawałek prosto i spójrz w prawo - kolejne dwa mutanty. Rusz lekko w ich stronę, a jeden sobie pójdzie. Wykorzystaj to i pokonaj tego, który został. Następnie podejdź w stronę, w którą odszedł drugi i też go wyeliminuj.

Od budynku odbij w lewo - dalej, za drzewem, stoi inny mutant. Powoli podejdź za jego plecy, by szybko go wykończyć. Zbierz przedmioty i idź przed budynek. W oddali widzisz dziwnego potwora przypominającego roślinę, zbliżaj się - powoli - do niego, ale uważaj, bo z góry spadną dwa mutanty. Musisz się ich pozbyć, najlepiej wyprowadź je tam, gdzie byłeś wcześniej, by mieć dużo miejsca. Zadawaj mocny cios i od razu odskakuj. Później wróć i zabierz się ze większe dziwadło.

Uważaj na atak kulami ognia sygnalizowany białym światłem na czułkach. Potwór strzela seriami trzech kul. Nigdy nie stój przed nim, gdyż może cię połknąć. Najlepiej atakować go przy jednym z przejść między kolumnami, by miał mało pola do manewru. Najbezpieczniej stać zawsze z boku.

Nie zapomnij o otworzeniu bramy

Łowca w budynku

Na końcu przy balustradzie czeka jeszcze ostatni mutant. Pokonaj go i zbierz przedmioty. Później idź w prawo przy budynku - pociągnij dźwignię, a otworzysz bramę: skrót do latarni. Możesz teraz wejść do budynku. Weź Perłowego ślimaka ze skrzyni (materiał do rytuału kielicha). Zacznij wchodzić po schodach - zauważysz zbliżającą się postać. To niebezpieczny łowca. Wracaj na parter - tu będziesz miał więcej miejsca do manewrowania.

Walka z łowcą - a właściwie: z łowczynią - jest wymagająca. Kobieta walczy przy użyciu laski, ma więc duży zasięg. Strzela też pociskami magicznymi, których musisz unikać, ale dopiero gdy są już blisko postaci. Atakuj po serii ciosów wroga (zazwyczaj składa się z trzech ciosów). Pamiętaj też o kontrowaniu.

Po walce pozbieraj pozostałe przedmioty - także te na piętrze. Znajdziesz tu między innymi dodatkowe ubrania i notatkę. Później idź na drugą stronę pokoju i wejdź po drabinie. Wchodź też wyżej po schodach, pokonaj mutanta - uważaj, by nie spaść - i weź klucz ze skrzyni. Kluczem otworzysz drzwi na piętrze niżej. Przejdziesz na balkon, na którym spotkasz starca. Przed tobą walka z bossem. Aby ją rozpocząć, musisz zeskoczyć do wody na końcu balkonu.

Najpierw idź na górę (1) - znajdziesz tam klucz, który otworzy drzwi (2) prowadzące do bossa

Następnie: Bloodborne - Walka z bossem: Rom Tępy Pająk, Yahar'gul, Niewidzialna wioska

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

O autorze
Komentarze