Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne: The Old Hunters - Trzeci płyn mózgowy, boss Laurence

Poradnik do dodatku: Jak zdobyć nowe runy i pokonać opcjonalnego bossa.

W poprzedniej części poradnika opisaliśmy pokonanie ostatiego bossa w The Old Hunters, ale pozostał jeszcze jeden - opcjonalny. To Laurence, Pierwszy Pastor.

Trzeci Płyn Mózgowy

Przenieś się do lampy Sala Badań i idź pokoju oznaczonego jako 1. piętro laboratorium. W środku zauważysz, że krzesło jest teraz puste, a Adeline zmieniła się w dziwną istotę i leży obok drzwi. Porozmawiaj z NPC, a gdy poprosi o kolejny Płyn Mózgowy zaatakuj leżącą.

Podnieś przedmiot, poczekaj aż Adeline wróci do życia i przekaż jej ostatni Płyn Mózgowy. W nagrodę otrzymasz Wiedzę Szaleńca oraz runę - Trojeść (mały wzrost odkrywania przedmiotów).

Po wyposażeniu nowej runy wygląd postaci zostaje zmieniony

Załóż nową runę i przenieś się do lampy Wioska Rybacka. Z tego miejsca idź w kierunku Wieży Astralnej, gdzie walczyłeś z Lady Marią. Po drodze spotkasz pokojowo nastawioną postać, z którą możesz porozmawiać. Jako nagrodę dostaniesz nowy przedmiot - Przeklęte naczynie.

Boss: Laurence, Pierwszy Pastor

Jeżeli wcześniej podniosłeś Czaszkę Laurence'a to przenieś się teraz do lampy Koszmar Tropiciela i idź do Katedry, gdzie wcześniej znalazłeś Wisior w kształcie oka. Tuż przy wejściu do budynku znajdziesz Miejsce przyzwania Valtra. Podejdź do ołtarza, a rozpocznie się scenka, podczas której wróci do życia twój ostatni przeciwnik w The Old Hunters.

Przygotuj się na naprawdę gorącą walkę

Walka z Laurencem w dużej części przypomina starcie z Bestią Kleryka w podstawowej wersji gry. Jego główny atak to uderzenia łapą, ale uważaj też na skoki i próby złapania twojej postaci. Zwróć też uwagę na wybuchy ognia przy niektórych atakach bossa.

Przed walką warto założyć ubranie i runy z dużą odpornością na ogień, a podczas starcia trzymaj się za Laurencem i atakuj jego nogi. W drugiej fazie walki ataki bossa staną się silniejsze i agresywniejsze, ale taktyka pozostaje niezmieniona.

Pod koniec starcia (przy około 30 procentach punktów życia bossa) rozpocznie się trzecia faza walki, w której Laurence straci nogi i od tej pory będzie czołgał się po katedrze. Teraz staraj się zachować dystans i atakuj wtedy, gdy boss zacznie pluć lawą lub wykona pojedynczy cios łapą.

Nowa runa pozwala przybrać formę bestii i wykonywać specjalne ataki, jeżeli korzystasz z broni o nazwie Szpon Bestii

Po wygranej walce otrzymasz osiągnięcie, Plugastwo oraz runę - Uścisk Bestii. W budynku pojawi się również nowa lampa - Koszmarna Archikatedra.

Powrót do spisu treści: Bloodborne The Old Hunters - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik po dodatku.

O autorze

Michał Warwas

Contributor

Komentarze