Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne - Lochy Kielicha

Poradnik do Bloodborne: Jak zdobyć pierwszy kielich, jak stworzyć loch, rytuały.

Lochy Kielicha to niezwykle ciekawy dodatek do zwykłej rozgrywki w Bloodborne, oferujący wiele godzin zabawy - poza normalną przygodą. Lochy to sieć korytarzy i pomieszczeń, do których przenosisz się ze Snu Tropiciela - po uprzednim stworzeniu przejść do różnych lochów przy nagrobkach.

Dostęp do pierwszego lochu zyskujesz po pokonaniu bossa - Bestii żądnej krwi. Zyskujesz wtedy Pthumeryjski Kielich. Po powrocie do Snu podejdź do drugiego rzędu nagrobków (po lewej stronie od fontanny z przedmiotami) i „uruchom” dowolny z nich. Zobaczysz opcję rozpoczęcia rytuału kielicha. Wybierz ją, by stworzyć pierwszy loch.

Warto zaznaczyć, że niektóre lochy wyglądają identycznie dla wszystkich graczy - jednym z nich jest właśnie pierwszy. Inne - do których stworzenia wykorzystuje się Kielichy korzenia - są jednak generowane losowo.

Najważniejsze informacje

  • Lochy możesz odwiedzać w dowolnym momencie. Nie mają związku z postępami w normalnej grze.
  • W każdym lochu trafisz zarówno na słabszych, jak też silniejszych przeciwników oraz bossów. Większość bossów to nowi przeciwnicy, których nie spotkałeś w normalnej grze.
  • Każdy loch ma kilka poziomów, zazwyczaj trzy lub cztery. Na każdy dostajesz się po pokonaniu bossa. Pamiętaj o zapalaniu latarni po drodze.
  • Celem jest zawsze przedostanie się dalej, a więc - dotarcie do bossa poziomu. By to zrobić, musisz najpierw odnaleźć dźwignię blokującą przejście, która zazwyczaj jest w innej sali.
  • Warto przeszukiwać cały loch, choć nie jest to konieczne. Możesz jednak znaleźć cenne materiały, a nawet inne wersje różnych broni. W wielu lochach spotkasz kobiety z dzwonami, które - dopóki żyją - będą przyzywać do walki słabe jednostki.
  • Lochy Kielicha nie skalują się z trybem New Game Plus. Poziom trudności zależy wyłącznie od użytego kielicha i rytuału.
  • Dokonując rytuału kielicha możesz dodawać różne przedmioty i materiały, by - przykładowo - zwiększyć poziom wyzwania.

Trzeba też zaznaczyć, że w Lochach Kielicha funkcjonuje multiplayer, chociaż nie zawsze. Ten aspekt jest odblokowany wtedy, gdy pokonasz ostatniego bossa w lochu z Kielicha Lochów Brzeżnych. Otrzymujesz wtedy Kielich Korzenia Krótkiego Rytuału, którego możesz użyć na pierwszym nagrobku.

Współpracować można tylko w lochu, który wcześniej samemu choć raz się stworzyło. Z kolei PvP może odbywać się tylko w lochach stworzonych przy użyciu kielicha Korzenia lub Złowrogiego kielicha.

Istnieje też aspekt społecznościowy - stworzonymi lochami można się dzielić ze znajomymi, wystarczy podejść do nagrobka i spisać kod (glif) lochu, a następnie przekazać go dalej. Kody możesz też otrzymać od innych graczy.

Yharnam, Pthumeryjska Królowa

Gdy uda ci się ukończyć wszystkie lochy z Kielichów Pthumeryjskich, na samym końcu zmierzysz się z sekretnym bossem - Yharnam, Pthumeryjską Królową, którą powinieneś rozpoznać, jeżeli grałeś już długo w podstawową przygodę.

Starcie to jest trudne, przede wszystkim dlatego, że właściwie każdy atak bossa powoduje zatrucie. Przynieś więc zapas antidotum. Musisz atakować krótkimi seriami, maksymalnie dwoma uderzeniami. Zaraz później oddalaj się, by nie zostać przytrzymanym w miejscu.

Gdy zabierzesz bossowi około 30 procent zdrowia, zacznie używać noża. Dzięki temu, zyskasz szansę na ripostę bronią palną i brutalny atak. Nieco później, Yharnam zacznie używać jeszcze jednego ataku - sprawi, że krwawe noże wynurzą się spod ziemi, by cię zranić. Wystarczy jednak, że szybko się odsuniesz.

Po pokonaniu Yharnam otrzymasz kamień... Choć nikt nie wie jeszcze do czego służy. Prawdopodobnie to tylko trofeum.

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Bloodborne

PS4

Related topics
PS4
O autorze
Komentarze