Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield V bez battle royale, trybu kooperacji i personalizacji pojazdów na premierę

Na niektóre elementy trzeba poczekać.

Z informacji zgromadzonych przez GameBolt wynika, że wariant battle royale, tryb kooperacji, a także personalizacja pojazdów nie będą dostępne bezpośrednio po premierze Battlefield V, a dodane później, w darmowych aktualizacjach.

O battle royale nie wiemy zbyt wiele - zaprezentowany przez kilka sekund tryb ma jednak zawierać „DNA” serii, a więc walkę przy użyciu pojazdów i destrukcję otoczenia. Z materiału wynika, że zawodnicy toczą bój w obrębie stopniowo kurczącego się pierścienia ognia.

Tryb kooperacji to Siły Połączone - rozgrywka dla maksymalnie czterech graczy z losowo generowanymi scenariuszami, a więc zadaniami i wyzwaniami.

Personalizacja pojazdów powietrznych i lądowych dotyczy wyglądu oraz najprawdopodobniej również działania maszyn.

Twórcy Battlefield V rezygnują z płatnych dodatków i kont typu Premium - każdy otrzyma tę samą zawartość w darmowych aktualizacjach. Z tego względu Electronic Arts ma długoterminowy plan rozwoju gry. Deweloperzy obiecują „szereg zróżnicowanych treści” po premierze.

Battlefield V zadebiutuje 19 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Otwarte testy beta ruszają natomiast 6 września.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze