Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 pojawi się na The Game Awards. Do gry powrócą znane postacie

Jest też nowy teaser.

Studio Larian potwierdziło swoją obecność na imprezie The Game Awards, publikując na Twitterze nowy teaser Baldur’s Gate 3. W materiale pojawiły się dwie postacie, dobrze znane fanom serii.

Nowe informacje odnośnie gry poznamy podczas gali, która odbędzie się w nocy z 8 na 9 grudnia. Już teraz otrzymaliśmy natomiast krótki teaser, prezentujący postać Minsca - łowcy występującego w poprzednich odsłonach serii - oraz jego wiernego towarzysza - chomika Boo.

Jak możemy wywnioskować z materiału, przemienieni w posąg bohaterowie w pewnym momencie ożyją, odmienieni przez podejrzaną, niebieską falę magii. Zgodnie bowiem ze starymi opowieściami, Minsc wraz z Boo zamienili się w kamień, by pewnego dnia powrócić do żywych i pomóc miastu w razie potrzeby.

To jednak nie wszystko. Już 14 grudnia odbędzie się także „Panel z piekła”, a więc pokaz, podczas którego twórcy przekażą kolejne informacje odnośnie postępów w pracy nad grą. Niedługo potem zadebiutuje zapewne zapowiedziany w listopadzie patch 9, czyli zestaw nowej zawartości, urozmaicającej rozgrywkę.

Dla przypomnienia, Baldur’s Gate 3 wciąż znajduje się w fazie wczesnego dostępu, choć zdaniem twórców, istnieje duża szansa, że pełna wersja produkcji trafi na rynek już w 2023 roku. Na ten moment tytuł dostępny jest jedynie na platformach Steam oraz GOG Galaxy, a w planach jest także wydanie na konsole PS5 oraz Xbox Series X/S.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze