Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur’s Gate 3 na dobrej drodze do premiery w 2023 roku

Potencjalna zapowiedź już w grudniu.

Studio Larian ogłosiło, że przyszłoroczny debiut Baldur’s Gate 3 jest coraz bardziej prawdopodobny. Więcej szczegółów odnośnie potencjalnej daty premiery otrzymamy już w grudniu.

Baldur’s Gate 3 znajduje się w fazie wczesnego dostępu już od ponad dwóch lat, a ostatnia duża aktualizacja trafiła do gry cztery miesiące temu. Po długim czasie ciszy, twórcy ogłosili, że już w przyszłym miesiącu otrzymamy konkretne informacje odnośnie przyszłości produkcji.

Kolejna duża aktualizacja do Baldur’s Gate 3 wyląduje już niedługo. Tak, nowa zawartość trafi do gry jeszcze w tym roku. Podczas następnej prezentacji zagłębimy się w szczegóły najczęściej poruszanych przez społeczność tematów. Mamy dobrą wiadomość, jesteśmy na dobrej drodze do premiery w 2023 roku, a więcej konkretów podamy w grudniu” - czytamy w komunikacie od studia.

Dowiedzieliśmy się również, że studio testuje aktualnie drugi oraz trzeci rozdział gry. „Stworzenie świetnej historii, zbieranie opinii graczy i praca nad tak dużym tytułem wymaga czasu, tym bardziej dziękujemy wam za cierpliwość w oczekiwaniu na patch 9” - dodają twórcy. Przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 jest na ten moment dostępne na platformach Steam oraz GOG Galaxy, a wersja wczesnego dostępu pozwala na ogranie pierwszego rozdziału gry.

Read this next