Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla zadziała w 4K i 60 FPS na Xbox Series X

W planach też ulepszone cienie.

Ubisoft ujawnił, że Assassin's Creed Valhalla na konsoli Xbox Series X zadziała w rozdzielczości 4K i 60 FPS.

Informację przekazano przy okazji ogłoszenia o przyspieszeniu daty premiery gry. W oficjalnym komunikacie wspomniano również, że nowa odsłona popularnej serii zaoferuje ulepszone cienie i zagęszczenie wirtualnego tłumu.

W planach są również tekstury w wyższej rozdzielczości. Do tego korzystanie z funkcji dysku SSD, który znacznie skróci czasy ładowania - zarówno podczas wznawiania rozgrywki, jak i podróżowania po otwartym świecie.

Wcześniejsze wypowiedzi deweloperów sugerowały, że osadzona w czasach wikingów odsłona serii na mocniejszej konsoli Microsoftu uruchomi się jedynie w 30 FPS. Zaznaczali jednak, że to poziom „minimum”.

Pojawią się zimowe krajobrazy

Assassin's Creed Valhalla zadebiutuje 10 listopada na PC, PS4, Xbox Series S/X i Xbox One. Gra trafi też na PS5 - zapewne wówczas, gdy konsola pojawi się na rynku.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze