Skip to main content

Assassin's Creed Syndicate - Misje poboczne kompanów: Ned Wynert i Robert Topling

Zadania dla nowych przyjaciół w mieście.

Misje wyzwalania dzielnic to teoretycznie misje wykonywane dla kompanów poznanych na początku wątku fabularnego. Po zakończeniu każdego zadania widzisz zresztą ich portret, który o tym przypomina.

Od sekwencji czwartej dostępne będą jednak kolejne misje dla nowych kompanów - Ned Wynert oraz Roberta Toplinga. Pierwsze zadanie dla każdej z tych postaci oznaczone jest odpowiednio ikoną „N” i „T”. Nie są to tak naprawdę normalne misje, a jedynie rozmowy, po których odblokujesz pomniejsze aktywności - opisujemy je poniżej.

Klub pięściarski

Proste misje oznaczone ikoną pięści. Jak można się domyślić - chodzi o walki w ringu. Tak naprawdę, rozgrywka nie różni się niczym od zwykłych potyczek z przeciwnikami.

Czasem zmierzysz się z jednym oponentem, czasem rywali będzie więcej. Wszystko zależy od poziomu wyzwania. Po każdej bójce możesz rozpocząć następną, co zagwarantuje wyższą nagrodę.

Wyścigi uliczne

Tu także nazwa zdradza wszystko - rozpoczynając misję tego typu zasiadasz za sterami powozu. Cel jest jeden, masz dotrzeć do mety.

Po drodze należy przejeżdżać przez punkty kontrolne oznaczone na ekranie ikonamy czarnych flag na białym tle. Przy punktach tych jest zazwyczaj oznaczony kierunek jazdy, więc trudno źle zakręcić.

Punkty kontrolne łatwo dostrzec

W niektórych wyścigach zdarzają się fragmenty, które należy przebiec. Punkty kontrolne są wtedy odpowiednio oznaczone, tak, że z daleka zobaczysz odpowiedni komunikat, który zasugeruje, że powinieneś przygotować się do sprintu i wspinaczki.

Porwanie ładunku

Na terenie całego Londynu znajdziesz zadania oznaczone ikonami powozu. Oznaczają one wozy z ładunkiem, które możesz porwać. Czasami pojazdy są zaparkowane, czasem poruszają się po mieście.

Po przejęciu kontroli nad wozem musisz dojechać do wyznaczonego celu, by oddać ładunek swoim sojusznikom. Przed zakończeniem misji musisz jednak zgubić lub pokonać goniących cię przeciwników.

Warto zaznaczyć, że wozem z ładunkiem nie możesz taranować wrogów. Najlepiej więc grać z ulepszonym pistoletem, tak, by pokonywać wrogów szybko i skutecznie.

Napad na pociąg

Misja oznaczona ikoną lokomotywy. Znajdziesz ją - niespodzianka - na torach kolejowych. Co ważne, nie jest aktywna przez cały czas.

Co ważne, pociąg się przemieszcza. Trudno dotrzeć do zadania korzystając z szybkiej podróży, gdyż zajmuje ona zbyt dużo czasu. Najlepiej po prostu poczekać na pojazd na jednej ze stacji.

Pociąg trudno złapać, ale kiedy już na niego trafisz, zdobędziesz cenne zasoby

Kiedy wskoczysz na pociąg, musisz ukraść wszystkie oznaczone elementy. Po drodze likwiduj przeciwników. Kiedy zabierzesz wszystko, pozostaje tylko wyskoczyć i uciec. Później wypatruj kolejnej ikony pociągu.

Atak na łódź

Misje tego typu nie są aktywne w nocy.

Oznaczone ikoną, kto by pomyślał, łodzi zadania polegają na wskoczenie na płynącą Tamizą łódź Nędzników. Na pokładzie musisz wykraść dokumenty jednemu z przeciwników.

Gdy ukradniesz papiery, pozostaje jeszcze oznaczyć wskazane skrzynie. Po prostu podejdź do każdej, wciśnij odpowiedni przycisk. Misja automatycznie zakończy się, gdy oznaczysz ostatni ładunek.

Warto zaznaczyć, że to zadania ograniczone czasowo - zakończą się, gdy łódź wypłynie poza granice mapy.

Na końcu misji musisz oznaczyć ładunki na łodzi

Eskortowanie wozu

Misje, na które trafisz podczas eksploracji. Oznaczone ikoną koła wozu. Powozy przemieszczają się, więc weź to pod uwagę.

By rozpocząć zadanie, wdrap się na oznaczony powóz sojuszników. Po chwili zaatakują was wrogowie. Musisz odpierać ich ataki do skutku.

W pewnym momencie będziesz musiał przejąć kontrolę nad wozem, by dojechać do wyznaczonego punktu i przekazać ładunek. To wszystko.

Łódź przemytników

Misje oznaczone ikoną laski dynamitu. Znajdziesz je tylko na Tamizie. Tym razem, w przeciwieństwie do ataków na łodzie, statki nie poruszają się, stoją w miejscu.

Wzrok orła twoim przyjacielem

Wystarczy udać się na miejsce rozpoczęcia zadania. Włącz wzrok orła, by podświetlić cele - musisz zniszczyć oznaczone ładunki przemytników, najlepiej wysadzając je przy użyciu leżących dookoła ładunków wybuchowych.

Czasem pojawią się też cele dodatkowe - na przykład zabicie „szefa” gangsterów na łodzi, albo zniszczenie dwóch ładunków jednocześnie.

Następnie: Assassin's Creed Syndicate - Misje poboczne: I wojna światowa

Powrót do spisu treści: Assassin's Creed Syndicate - Poradnik, Solucja

Zobacz także