Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Syndicate - Misje poboczne: I wojna światowa

Zadania dla Churchilla.

W szóstej sekwencji na mapie Londynu pojawi się nowa ikona misji pobocznej zlokalizowana na krańcu mapy, na Tamizie po prawej stronie. Wspomnienie przeniesie cię do okresu I wojny światowej.

Misja: Najmroczniejsza godzina

  • Cele dodatkowe: Zwab szpiega używając generatora

Udaj się do punktu rozpoczęcia misji na rzece. Po podróży w czasie od razu przejmiesz kontrolę nad Lydią Frye. Jesteś w domu. Musisz udać się na piętro. Włącz wzrok orła, by dostrzec wrogów. Uruchom generator po prawej, by przyciągnąć uwagę szpiegów i zabij wszystkich.

Po scence musisz udać się do trzech punktów oznaczonych zielonymi ikonami, by wykraść dokumenty. Możesz zabić cel, a później zabrać papiery. Jeżeli jednak wolisz się skradać, warto użyć strzałek oszałamiających - to dobry sposób na uszczuplenie ochrony celu.

Zatrute strzałki to świetne narzędzie - wrogowie nie wzniecają alarmu nawet widząc trafionych kolegów

Dokumenty celu na moście łatwo ukraść rzucając bombę dymną, gdy oficer przechodzi obok ciebie. Dokumenty celu na łodzi ukradniesz eliminując z mostu, nożami, obstawę wroga. Po zdobyciu trzech papierów wspinaj się na most, by dotrzeć do wieży.

Na miejscu pokonaj wrogów i podejdź do radiostacji. Porozmawiaj z Churchillem, a następnie - po scence - skacz na dół. Podejdź do działka i przejmij kontrolę. Musisz zestrzelić samoloty. Po dwóch atakach musisz też pokonać wrogów na pokładzie, a potem znów strzelać do samolotów.

Wciskaj wskazany na ekranie przycisk w odpowiedniej chwili, by się ukryć

Następnie, po scence, udaj się ponownie do wieży na moście, do litery „W”, by porozmawiać z Churchillem. W ten sposób odblokujesz dostęp do kilku kolejnych misji, które opisujemy poniżej.

Misja: Łowy na szpiegów - Sroka

  • Cele dodatkowe: Spraw, by strażnicy zabili szpiega

Udaj się do punktu rozpoczęcia misji. Dostaniesz wytyczne, by przejść na teren Tower i znaleźć szpiega. Wejdź na mury i włącz wzrok orła, by dostrzec cel. Przejdź na najwyższą wieżę, a z niej - na lince - przejedź na budynek z celem.

Wejdź przez parter, na dole jest tylko jeden strażnik, więc ogłusz go. Idź w prawo, po schodach na piętro i do celi. Zbadaj ciało. Okazuje się, że szpieg uciekł. Na mapie oznaczono nowy teren niedaleko budynku.

Później wróć na tę samą wieżę

Wyjdź na zewnątrz i wracaj na wieżę naprzeciwko - uważaj tylko na światło szperacza. Włącz wzrok orła, a powinieneś dostrzec starającego się uciec szpiega. Zeskocz nieco niżej i postrzel cel strzałką szału. W ten sposób wypełnisz cel dodatkowy.

Misja: Kryjówka szpiega - Magazyn Clarence'a

  • Cele dodatkowe: Zniszcz sprzęt wojskowy

Proste zadanie, bez scenki rozpoczynającej. Po prostu udaj się na miejsce oznaczone ikoną, a od razu rozpocznie się akcja. Otrzymasz cel wykradnięcia dokumentów.

Wejdź na dach budynku i włącz wzrok orła, by podświetlić na żółto cele. Wystarczy zabić szpiegów, a potem przeszukać ciała - to wszystko. Najlepiej wejść od góry i zacząć likwidować wrogów po kolei nożami.

Zniszcz też dwa wozy bojowe i działko, wyraźnie widać je po aktywacji wzroku orła

Jeżeli dojdzie do walki, pomagaj sobie bombami, a nie będziesz miał żadnych problemów. Po wszystkim możesz jeszcze przenieść skrzynie z ładunkami pod dwa pojazdy wojskowe i działko w rogu magazynu - wysadzenie tych przedmiotów to cel dodatkowy.

Misja: Łowy na szpiegów - Rodzeństwo aptekarzy

  • Cele dodatkowe: Ukryj ciało pielęgniarki w kostnicy

Po rozpoczęciu misji musisz udać się na wyznaczony teren. Najlepiej idź po dachach. Na skraju dziedzińca włącz wzrok orła, a podświetlą się dwa cele, które musisz zlikwidować. Oznacz też wszystkich strażników.

Na początku warto pozbyć się ochrony, strzelając w 1-2 żołnierzy strzałką wywołującą szał. Ta metoda nie wywołuje alarmu. Później zejdź na ziemię, poczekaj przy namiocie, do którego zachodzi pielęgniarka. Gdy tam wejdzie, szybko ją zlikwiduj.

Poczekaj, aż drugi cel także będzie przechodził obok tego samego namiotu i zabij go celnym rzutem nożem. W razie czego, nie musisz się przejmować ewentualnym alarmem.

Później przejdź na drugą stronę placu i pozbądź się strażników, by oczyścić sobie drogę do drugiego namiotu - kostnicy. Wróć po ciało pielęgniarki i porzuć je w oznaczonym miejscu.

Misja: Kryjówka szpiega - U Hoptona

  • Cele dodatkowe: Podrzuć informacje

Po prostu udaj się do ikony misji, by zająć się zadaniem. Na wrogim terenie wejdź na dach i włącz wzrok orła, by oznaczyć wszystkich oponentów. Na początku zabij snajpera na dachu i przejdź na ów dach.

Zeskocz na ścianę, przy oknie do pokoju z pierwszym celem. Poczekaj chwilę i stojąc na drewnianej kładce strzel strzałką szału w jednego z oponentów. Po chwili w pomieszczeniu nie zostanie żaden przeciwnik. Wejdź i zabierz dokumenty ze zwłok.

Najlepiej zawsze zaczynać od dachu

Kolejny cel jest w budynku naprzeciwko. Zanim tam wejdziesz, zabij wrogów przez okno, znowu korzystając z noży. Ostatni cel jest na parterze pierwszego budynku. Gdy ukradniesz dokumenty, wróć jeszcze na drugie piętro. Jest tu książka - w pokoju z dwójką wrogów - której użyjesz do podrzucenia informacji.

Misja: Kryjówka szpiega - Walpole Lane 17

  • Cele dodatkowe: Uwolnij sojuszników

Kolejna prosta misja. Dotrzyj do ikony i włącz wzrok orła. Zacznij od dachów - dziedziniec obserwują z nich snajperzy. Zlikwiduj ich po kolei. Później zabierz się za trzy cele. Jeden jest w budynku, do tego najlepiej wejść przez okno.

Zabierz dokumenty i zabij drugi cel, kobietę spacerującą przy budynku. Pokonaj też innych wrogów w pobliżu i uwolnij sojuszników przetrzymywanych za murem, włącz wzrok orła, by ich dostrzec.

Najpierw radzimy pozbyć się snajperów

Później udaj się do ostatniego celu, najlepiej zlikwidować go z dachu. Pokonaj resztę bandytów i ukradnij dokumenty. Uwolnij jeszcze dwóch sojuszników znajdujących się obok, za murkiem.

Uciekaj poza teren misji, by ją zakończyć. Uzyskasz dostęp do ostatniej misji w okresie I wojny.

Misja: Szef siatki

Udaj się do Churchilla, by rozpocząć ostatnią misję. Na ekranie zobaczysz oznaczony obszar. Udaj się na miejsce. Włącz wzrok orła, a dostrzeżesz podświetloną szafę. Wejdź do mieszkania, na piętro, otwórz drzwi. Podejdź do szafy i obejrzyj ją.

Po odsłonięciu tajnego przejścia zabij wszystkich Templariuszy. Ostatni zacznie uciekać, a twoim celem jest dogonić go i zabić.

Szafę widać jak na dłoni - podświetliła się na jasno-niebiesko

Goń wroga, a gdy drogę zastępują ci wrogowie, rzucaj bomby dymne, by nie przerywać pościgu. W końcu dogonisz przeciwnika na małym podwórku. To zasadzka. Zabij szybko szpiega, a później rzuć bombę, by spokojnie uciec i zakończyć zadanie.

Następnie: Assassin's Creed Syndicate - Misje poboczne: Wspomnienia królowej Wiktorii

Powrót do spisu treści: Assassin's Creed Syndicate - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze