Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed bez kolejnej odsłony w 2018 roku?

Twórcy skupiają się na Origins.

Na konferencji dla inwestorów przedstawiciele Ubisoftu zasugerowali, że nowa część cyklu Assassin's Creed nie ukaże się w 2018 roku.

Yves Guillemot, prezes spółki, zapytany o potencjalną kontynuację serii w bieżącym roku, nie odpowiedział jednoznacznie.

- Skupiamy się teraz na Assassin's Creed Origins, a konkretniej na zawartości popremierowej. Na tę chwilę tylko tyle mogę powiedzieć - tłumaczy Guillemot.

Ubisoft skoncentruje się więc na specjalnych wydarzeniach i dodatkach do najnowszej osłony cyklu o zakapturzonych zabójcach. Najważniejsze z nich to rozszerzenia fabularne. Do tej pory ukazał się jeden z dwóch DLC: The Hidden Ones. Kolejne, The Curse of the Pharaohs zaplanowane jest na 6 marca.

Rozwijanie gry po premierze jest bardziej opłacalne niż pracowanie nad nową produkcją

Twórcy rozwinęli produkcję po premierze także przez dodanie trybu hordy, w którym Bayek pokonuje kolejne fale przeciwników na arenie. Regularnie pojawiają się też Próby Bogów, czyli walki z ogromnymi bossami. Ponadto 20 lutego ukaże się darmowa aktualizacja wprowadzająca Tryb Edukacyjny, oferujący kilkanaście wycieczek przygotowanych we współpracy z egiptologami.

Na spotkaniu dla inwestorów przedstawiciele Ubisoftu poinformowali również, że Assassin's Creed Origins sprzeda się prawdopodobnie dwukrotnie lepiej, niż poprzednia odsłona - Syndicate.

Po części jest to zasługa dłuższego cyklu produkcji: Syndicate ukazał się w 2015 roku, a do tej pory kolejne części serii debiutowały co 12 miesięcy. Niestandardowy dla Ubisoftu dwuletni okres produkcyjny pozwolił na wprowadzenie wielu zmian i nowości.

Poinformowano również, że przepustka sezonowa do Origins cieszy się znacznie większą popularnością niż niegdyś do Syndicate.

Assassin's Creed Origins to prequel cyklu, który przenosi graczy do czasów starożytnego Egiptu. Wcielając się w Bayeka, mają szansę doświadczyć narodzin bractwa zabójców. Gra ukazała się 27 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze