Farming Simulator 22 - odchwaszczanie: usuwanie chwastów

Opryski chemiczne i chwastowniki, na co wpływa zachwaszczenie.

Chwasty w Farming Simulator 22 nie pojawiają się zawsze, jednak ich obecność potrafi znacząco zmniejszyć rozmiar plonów. Z tej strony dowiesz się jak sprawdzać stan zachwaszczenia, a także szybko radzić sobie z tym irytującym problemem.

By sprawdzić, czy na polu nie ma chwastów, zbliż się do niego i popatrz w prawy dolny róg ekranu. Znajdziesz tam informacje o stanie zachwaszczenia (1) - czyli ilości chwastów na wybranym kawałku gruntu. Przy wartości 0% oznacza to, że chwastów nie ma w ogóle.

069_farming_simulator_22_odchwaszczanie_opryski_usuwanie_chwastow

Każdy kolejny procent zachwaszczenia zmniejsza plony z danego pola. Przy 100% zachwaszczeniu, zbierzesz z danego kawałka gruntu aż o 20% mniej plonów. Jeśli wcześniej odpowiednio nie przygotowałeś pola i nie opryskałeś go nawozem, możesz stracić mnóstwo pieniędzy.

Z chwastami możesz poradzić sobie za pomocą:

  • Chwastowników (2) - narzędzia te podepniesz do dowolnego ciągnika i pozwolą ci usunąć chwasty z pola, jednak tylko wtedy, gdy roślina jest w pierwszym stadium wzrostu (świeżo po wysiewie). Gdy roślina przejdzie do kolejnego stadium (pojawią się liście), chwastownik nie pomoże;
  • Opryskiwaczy (3) - wariant ten jest znacznie bardziej kosztowny, gdyż musisz jeszcze kupić sam oprysk, ale pozwoli ci usunąć chwasty na dowolnym etapie rozgrywki. Co więcej, możesz opryskać pole jeszcze przed wysiewem - w ten sposób w ogóle nie pojawią się na nim chwasty.
070_farming_simulator_22_odchwaszczanie_opryski_usuwanie_chwastow

Jeśli chcesz oszczędzić pieniądze, sprawdzaj regularnie pola czy nie pojawiają się na nich chwasty. Wtedy też korzystaj z chwastowników - same narzędzia nie są drogie i nie wymagają dalszej inwestycji.

Spis treści: Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Farming Simulator 22 - plony: magazynowanie, sprzedaż

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami