Call of Duty: Black Ops Cold War - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, misje, sekrety i znajdźki.

Witamy w poradniku do Call of Duty: Black Ops Cold War, w którym znajdziecie informacje związane z podstawami rozgrywki i mechaniką. Ponadto przygotowaliśmy opis przejścia wszystkich misji w kampanii fabularnej.

Call of Duty: Black Ops Cold War jest wydaną w 2020 roku kolejną częścią popularnej serii strzelanin pierwszoosobowych. Tym razem wcielamy się w postać agenta CIA, który wraz z zespołem bierze udział w polowaniu na radzieckiego agenta Perseusza. Podczas rozgrywki odwiedzimy wiele ważnych miejsc związanych z latami zimnej wojny.

Porady ogólne

Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje związane z podstawami rozgrywki oraz elementami mechaniki. Warto się z nimi zapoznać przed rozpoczęciem przygody.

Opis przejścia

Poniżej znajdziecie opis wszystkich misji fabularnych oraz zadań pobocznych, jakie możecie wykonać w trakcie przechodzenia kampanii w grze.

Misje poboczne:

Interfejs i oznaczenia na ekranie

Poniżej znajdziecie wyjaśnienie najważniejszych elementów znajdujących się na ekranie w trakcie rozgrywki w Call of Duty: Black Ops Cold War. Ich rozmieszczenie nie różni się zbytnio od poprzednich części serii.

interfejs

1. Ikona zapisu - dyskietka symbolizująca miejsce, w którym tworzony jest punkt zapisu gry.
2. Kompas - pokazuje drogę do bieżącego celu misji.
3. Informacje - w tym miejscu są wyświetlane różne komunikaty i informacje związane z misją lub mechaniką.
4. Celownik - wskazuje miejsce strzału z broni palnej.
5. Broń dodatkowa - ilość noszonych przez nas granatów.
6. Ilość pocisków - pokazuje, ile mamy amunicji w magazynku oraz ogólnie. Pod ilością pocisków jest też wyświetlana nazwa niesionej przez nas broni. 7. Gadżety - pokazuje, w jaki sposób aktywować gadżety związane z daną misją (np. włączenie aparatu w miejscach, gdzie możemy z niego skorzystać).

Poziomy trudności

Podobnie, jak w innych odsłonach Call of Duty, przed przystąpieniem do rozgrywki należy wybrać jeden z kilku dostępnych poziomów trudności.

trudnosc

Autorzy przygotowali w sumie pięć poziomów trudności. Są to:

  • Rekrut
  • Normalny
  • Doświadczony
  • Weteran
  • Realizm

Im wyższy poziom trudności, tym większe wyzwanie będzie stanowić rozgrywka. Na najniższym poziomie bohater jest wytrzymały i może przyjąć sporą liczbę obrażeń, co daje więcej czasu na podejmowanie działań. Na wyższych poziomach trudności przeciwnicy stają się celniejsi, a prowadzony przez nich ostrzał jest coraz bardziej zabójczy.

Wyższe poziomy (Weteran i Realizm) powinny być wybierane przez bardziej doświadczonych graczy. Osoby początkujące, które chcą się skupić tylko na poznaniu fabuły powinny wybrać poziom Rekrut, a te szukające nieco większego wyzwania mogą zdecydować się na poziomy Normalny lub Doświadczony.

Najważniejsze wskazówki:

- Pamiętaj, aby w trakcie prowadzenia walk korzystać z osłon, które zapewniają elementy otoczenia na placu boju.

- Jeśli zostaniesz ranny, to koniecznie poszukaj bezpiecznego miejsca, gdzie zregeneruj poziom zdrowia.

- Pamiętaj, aby dobierać broń do sytuacji na polu walki. Karabiny snajperskie sprawdzą się dobrze do eliminowania przeciwników na dużych dystansach, karabiny sprawdzą się dobrze na średnim i bliskim dystansie, a strzelby najlepiej wykorzystywać do walki na małych przestrzeniach.

- Nie lekceważ możliwości korzystania z walki wręcz. Jeśli przeciwnicy są blisko bohatera, to korzystanie z tej opcji może być znacznie bardziej efektywne, niż próby prowadzenia ognia.

- Jeśli rywale rzucą w pobliże bohatera granat, to pojawi się jego ikona. Postaraj się wtedy, jak najszybciej od niego odskoczyć lub skorzystać z opcji odrzucenia.

- W niektórych misjach dobrym pomysłem jest ciche wykonanie zadania, a nie rozpoczynanie regularnej wymiany ognia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami