Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

COD Black Ops Cold War - nagrody za serie punktów: jak używać, najlepsze scorestreaki

Zbieranie punktów, bonusy za zabójstwa.

Nagrody za serie punktów powracają w COD Black Ops Cold War. Scoreastreaków jest w grze aż 16, więc jeśli chcesz się dowiedzieć, jak ich używać i które warto wybrać, dobrze trafiłeś.

Zacznijmy od podstaw. Nagrody za serię punktów, jak sama nazwa wskazuje, zdobywamy za punkty gromadzone podczas meczu. Każdy scorestreak jest wart określoną liczbę punktów i dopiero po jej osiągnięciu może zostać aktywowany.

Każdy gracz wybiera tylko trzy nagrody, których może użyć podczas meczu. Wyboru dokonasz w zakładce Uzbrojenie, w menu nagród.

Punkty zdobywamy za wykonywanie akcji w meczu lub wspieranie kolegów z drużyny - np. za eliminację przeciwników, asysty związane ze wskazaniem sojusznikowi miejsca pobytu wroga, itp.

W przeciwieństwie do killstreaków z innych odsłon Call of Duty, punkty nie resetują się po śmierci gracza, jednakże za serie zabójstw bez śmierci otrzymujemy bonusy, przy czym premia zwiększa się o 50 po każdej eliminacji:

  • Za pierwsze zabójstwo otrzymujemy 50 pkt.
  • Za drugie - 50 pkt. + 50 pkt. bonusu
  • Za trzecie - 50 pkt. + 100 pkt. bonusu
  • Za czwarte - 50 pkt. + 150 pkt. bonusu, itd.
  • Za piąte jest większy skok premii - 50 pkt. + 450 bonusu

Stan swoich nagród za punkty (1) widzisz z prawej strony ekranu. Ilość zebranych przez ciebie punktów wymaganych do użycia nagrody obrazuje pasek pod każdym kwadratem. Jeżeli ikona nie jest wyciemniona, tylko wyraźna, możesz już wykorzystać dany scorestreak, używając wskazanego obok niej przycisku.

Musisz jeszcze wiedzieć, że prawie każda nagroda za punkty ma czas odnowienia. Zanim użyjesz danego scorestreaka ponownie, musi on upłynąć. Czas odnowienia (2) danej nagrody zobaczysz w jej opisie:


Najlepsze nagrody za punkty w Black Ops Cold War

Poniżej scorestreaki, które najbardziej przydadzą ci się podczas rozgrywki wieloosobowej - w nawiasach znajdziesz koszt w punktach:

  • Samolot szpiegowski (1000 pkt.) - standardowa nagroda w serii Call of Duty, ujawniająca tobie i sojusznikom przeciwników na minimapie. Jest niezwykle przydatna i tania, jednak jednocześnie tak popularna wśród graczy, że możesz z niej zrezygnować
  • Pakiet wsparcia (2000 pkt.) - zrzuca losową nagrodę. Szansa na wylosowanie mocnego scorestreaka jest oczywiście niewielka, ale dla nowicjuszy wciąż jest to najlepsza metoda na ich wypróbowanie
  • Pocisk manewrujący (3500 pkt.) - kontrolujesz trzy pociski, które uderzają w dowolne miejsce na mapie. Doskonały do atakowania skupionych wokół jednego punktu przeciwników
  • Maszyna wojenna (4000 pkt.) - potężny granatnik, eliminujący przeciwników pojedynczym trafieniem. To gwarancja dodania co najmniej kilku eliminacji do wyniku końcowego
  • Strzelec śmigłowca (6500 pkt.) - zasiadasz za celownikiem miniguna śmigłowca. Pilot sam okrąża mapę, a ty po prostu celujesz w przeciwników. Jeżeli nie zostaniesz szybko zestrzelony, z łatwością zdobędziesz nawet kilkanaście zabójstw

Więcej porad:

Spis treści: Call of Duty: Black Ops Cold War - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Black Ops Cold War

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze