Gran Turismo 7 - premiera i najważniejsze informacje

Tryby gry, gameplay, kariera, nowości.

Po latach oczekiwań, fani serii studia Polyphony Digital otrzymają pełnoprawny sequel najpopularniejszej serii wyścigowej z PlayStation. Gran Turismo 7 powstaje już od wielu lat, a twórcy przywiązują ogromną wagę do najmniejszych detali.

Niezmienne pozostają kluczowe założenia cyklu. Nadal mamy do czynienia przede wszystkim z symulacją. Nie są to więc zręcznościowe wyścigi, a umiejętność panowania nad autem na torze jest niezwykle ważna.

Gran Turismo 7 to bez wątpienia najważniejsza premiera roku dla fanów tego typu gier. O ile oczywiście posiadają jedną z konsol Sony.

  • Premiera: 4 marca 2022
  • Platforma: PS4, PS5
  • Gatunek: symulacja, wyścigi
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Polyphony Digital
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Data premiery

Gran Turismo 7 zadebiutuje 4 marca 2022 roku. Gra trafi na PS4 oraz na PS5. Co ciekawe, wydanie wersji na poprzednią generację potwierdzono kilka miesięcy po ujawnieniu projektu.

Twórcy zapewniają, że wersja na PlayStation 5 wykorzysta pełnię możliwości konsoli, oferują najlepszą możliwą jakość oprawy graficznej. Posiadacze edycji na PS4 będą mogli wykupić płatne ulepszeni do wersji PS5 za 40 zł.

gran_turismo_7_hub_2

Tryby gry, zawartość

Nowe Gran Turismo zaoferuje ponad 400 samochodów do wykorzystania w różnych rodzajach wyścigów. Najważniejszą częścią gry pozostaje tryb kariery, na który składają się dziesiątki różnych zawodów.

Pojawią się też specjalne wydarzenia i różne wyzwania, także to dostępne w ramach nauki jazdy i rozwoju kierowcy. Nie zabraknie oczywiście możliwości tuningu mechanicznego i edytowania karoserii aut.

Wszystkie samochody można oczywiście przeglądać w tradycyjnym dla serii garażu, a wybrane modele zabierzemy na spejcalny plan zdjęciowy, by wykonać wyjątkowe screenshoty.

gran_turismo_7_hub_1

Jak zwykle, duże znaczenie ma tryb multiplayer. Twórcy Gran Turismo kładą duży nacisk na odpowiednie przygotowanie graczy do zawodów online - celowe wpadania na innych i niebezpieczna jazda są ograniczane i karane. Z tego względu wyścigi sieciowe należą w tym cyklu do najprzyjemniejszych.

Ścigać można się w ponad 30 lokacjach na niemal setce różnych tras.

Rozgrywka i mechanika

Gran Turismo 7 to realistyczny symulator wyścigów samochodowych. Rozgrywka na kontrolerze jest możliwa, a przy odpowiednich ustawieniach może być równie przyjemna, co gra z użyciem kierownicy.

W przeciwieństwie do zręcznościowych gier, hamowanie, wchodzenie w zakręty i inne manerwy wymagają większej uwagi i skupienia - nawet, gdy włączymy różne asysty. Mocniej niż w innych tytułach odczuwa się tu różnice między samochodami.

Model jazdy ma być ulepszony względem GT Sport. Gracze mają w jeszcze większym stopniu poczuć się, jakby prowadzili prawdziwe auto. Ogromną wagę twórcy przykładają też do udźwiękowienia, które buduje odpowiedni klimat.

gran_turismo_7_hub_3

Gran Turismo 7 zaoferuje - w wersji na PS5 - najbardziej realistyczne odwzorowanie mechanizmu zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania. Wszystko dzięki kontrolerowi DualSense.

„Najlepszy efekt wykorzystania adaptacyjnych triggerów to ten związany z pracą systemu ABS podczas hamowania” - zaznaczył Kazunori Yamauchi, szef Polyphony Digital, na blogu PlayStation.

Gameplay

Do tej pory ujawniono tylko jeden materiał, który w pełni skupia się tylko na prezentacji wyścigu. Poza tym jednak, w innych filmikach od twórców umieszczano krótsze fragmenty rozgrywki.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami