30 tysięcy banów w FIFA 22 - gracze wykorzystywali błąd w FUT

Ale tylko na siedem dni.

  • Błąd w FIFA 22 umożliwiał wychodzenie z meczów bez porażki
  • Z glitcha skorzystało ponad 30 tysięcy osób
  • Teraz EA wręcza bany - ale tylko na siedem dni

Electronic Arts wręczyło ponad 30 tysięcy siedmiodniowych banów dla graczy FIFA 22, którzy wykorzystywali błąd w trybie Ultimate Team do łatwego unikania porażek w meczach.

Glitch był aktywny w ubiegłym tygodniu, pozwalając efektywnie zebrać 20 zwycięstw - przy jednoczesnym braku przegranych.

Wystarczyło wcisnąć odpowiednik przycisk na padzie PlayStation lub Xbox, wracając do menu. Mecz był przerywany i po chwili kończył się walkowerem. Problem polegał na tym, że gra nie postrzegała tego jako przegranej, więc w obliczu porażki można było szybko wyjść i spróbować ponownie, z innym oponentem.

Jak można się domyślać, wieści o błędzie szybko pojawiły się w sieci - liczba banów pokazuje, ile osób skorzystało z błędu. Tymczasem zakończenie FUT Champions ze stosunkiem 20-0 przekłada się na spore nagrody - na tyle duże, że rynek transferowy w FUT niemal się załamał.

Dziś rano EA ujawniło, że zidentyfikowało ponad 30 tysięcy kont, które „konsekwentnie” korzystało wykorzystywało glitch. Tacy gracze zostali zawieszeni na siedem dni, więc nie wezmą udziału w finałach FUT Champions Final, jak nazywa się teraz liga weekendowa.

Cześć graczy zastanawia się, czy kara nie jest przypadkiem zbyt pobłażliwa. Zwłaszcza, że zdobyte nagrody nie zostaną usunięte. „Siedem dni to jest nic. Większość z nich ominie finały, do których inaczej i tak by się nie zakwalifikowali” - napisał niejaki „Statcat2017”.

„Te bany to łagodna reprymenda, która nawet nie zbliża się do zrekompensowania strat, które ponieśli wszyscy inni” - dodaje „GrizzlyAdam12”, mając na myśli spadek cen na rynku transferowym.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami