Pierwszy dodatek do Cyberpunk 2077 już powstaje, nad rozszerzeniem pracuje 160 osób

CD Projekt chce ulepszać grę.

W trakcie telekonferencji z inwestorami szefostwo CD Projektu poinformowało, że trwają już prace nad pierwszym dużym dodatkiem do Cyberpunk 2077.

- Mocno wierzymy w długoterminowy potencjał marki. Właśnie dlatego pracujemy nad pierwszym rozszerzeniem do gry, więcej nie możemy powiedzieć - oznajmił prezes firmy, Adam Kiciński, cytowany przez VGC. Przypomnijmy, że w planach są co najmniej dwa podobne DLC.

Nieujawniony jeszcze dodatek przygotowuje zespół złożony ze 160 deweloperów. Natomiast grupa 70 osób zajmuje się innymi „nieogłoszonymi” projektami, ale szczegółów na temat tych ostatnich nie ujawniono.

cd_projekt_pracownicy
Nad naprawą podstawowego Cyberpunk 2077 pracuje coraz mniej osób

Inwestorzy chcieli dowiedzieć się więcej na temat rozszerzenia do Cyberpunk 2077, ale członek zarządu CD Projektu - Michał Nowakowski - zaznaczył, że jest jeszcze za wcześnie na konkretne informacje.

- Jeśli chodzi o dodatek, ten obecnie powstaje, ale nie ujawniamy żadnych szczegółów odnośnie daty premiery... chcielibyśmy trzymać się zasady, że nie wypowiadamy się o terminie debiutu dopóki nie jesteśmy gotowi go dotrzymać - wyjaśnił.

- Zgodnie z obietnicą złożoną graczom, zamierzamy ulepszać Cyberpunka tak długo, jak to będzie konieczne. Tymczasem nie tracimy z oczu szerszego obrazu: chcemy tworzyć inne produkty w oparciu o nasze marki i rozwijać naszą podstawową działalność - podsumował zaś Kiciński.

CD Projekt nie przedstawił nowych wyników sprzedaży Cyberpunk 2077, choć w pierwszej połowie 2021 roku produkcja była jednym z głównych źródeł przychodu firmy. Ogłoszono jednak, że wersja tytułu na PS5 i Xbox Series X/S powinna ukazać się jeszcze w tym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami