Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt notuje dobre półrocze, ale nie ujawnia wyników sprzedaży Cyberpunk 2077

Raport finansowy firmy.

  • W pierwszym półroczu przychody CD Projektu wyniosły 470 mln złotych
  • Polska firma osiągnęła wyniki lepsze od prognozowanych
  • Nie podzielono się nowymi rezultatami sprzedaży Cyberpunk 2077

CD Projekt przedstawił raport finansowy za pierwsze sześć miesięcy bieżącego roku. We wspomnianym okresie grupa zanotowała dobre rezultaty, ale wciąż nie ujawniła nowych wyników sprzedaży Cyberpunk 2077.

W drugim kwartale spółka wygenerowała 273 miliony złotych zysków, a więc o 60 procent więcej niż dwanaście miesięcy wcześniej. Ponadto osiągnięto 72,6 miliona złotych zysków netto, co jest wzrostem o 32,4 procent względem analogicznego okresu sprzed roku.

Cyberpunk 2077 jest jednym z głównych źródeł przychodów dla CD Projektu

Natomiast w okresie półrocznym firma wypracowała 470 mln zł przychodów, podczas gdy w poprzednim roku osiągnęła 364 mln zł. Zyski netto uplasowały się zaś na poziomie 105 mln zł, co jest spadkiem w porównaniu do 146 mln zł sprzed dwunastu miesięcy.

Przedstawiciele CD Projektu wyjaśniają, że największy wpływ na wyniki finansowe - znacznie wyższe od prognozowanych przez analityków - miała cyfrowa sprzedaż Wiedźmina 3 wraz z dodatkami oraz Cyberpunk 2077.

Polska spółka nie ujawnia jednak nowych danych sprzedażowych drugiej z wymienionych gier. Według informacji z kwietnia, produkcja do końca 2020 roku rozeszła się w liczbie 13,7 milionów egzemplarzy. Nie wiadomo, jak poradziła sobie w kolejnych miesiącach.

Przypomnijmy, że przez długi okres Cyberpunk 2077 nie był dostępny w sklepie PS Store, do którego pozycja wróciła w czerwcu. Wówczas tytuł cieszył się dużym zainteresowaniem posiadaczy konsol Sony, zajmując pierwsze miejsce najchętniej pobieranych i sprzedających się projektów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze