Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X/S dopiero pod koniec roku

„Nie możemy powiedzieć, że termin się nie zmieni”.

CD Projekt sprecyzował podczas wczorajszej rozmowy z inwestorami, że wersje gier Wiedźmin 3 oraz Cyberpunk 2077 na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S ukażą się dopiero pod koniec roku.

Konkretnej daty nigdy nie ujawniono, lecz dotychczas powtarzano zapewnienia o „drugiej połowie roku”. Rozgrywka jest oczywiście możliwa już teraz, lecz jedynie w trybie kompatybilności wstecznej.

Co więcej, członek zarządu Michał Nowakowski przyznał, że „nie możemy powiedzieć, że termin się nie zmieni”, co może sugerować ewentualne przesunięcie już na 2022 rok.

„Natywna” wersja Cyberpunk 2077 powstaje wewnątrz CD Projektu, podczas gdy konwersją Wiedźmina 3 zajmuje się zewnętrzna, wynajęta do tego celu firma - poinformowano.

Spółka podała również, że obecnie ok. 160 osób pracuje nad pierwszym dużym rozszerzeniem do futurystycznej strzelanki, a ok. 70 osób zajmuje się już nad „nową, dużą grą klasy AAA”.

Jak podał prezes Adam Kiciński, firma zwiększyła też aktywność w obszarze rekrutacji nowych pracowników. Dodał, że skala odejść jest podobna jak po premierze Wiedźmina 3 i zbliżona do oczekiwań zarządu. CD Projekt zatrudnia obecnie ponad 700 deweloperów.

Zarząd nie przedstawił nowych informacji na temat sprzedaży Cyberpunk 2077. Podano jedynie, że gra była głównym źródłem przychodów w pierwszej połowie roku. W 2020 roku osiągnięto pułap 13,7 mln kopii, a poprzednio zapewniano, że studio będzie informować o „okrągłych” wynikach, co pozwala sądzić, że nie dotarto jeszcze do 20 mln egzemplarzy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze