Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - jak rozpocząć dodatek, wymagania

Gdzie jest DLC.

Na tej stronie dowiesz się, jak rozpocząć dodatek Wyspa Iki do Ghost of Tsushima. DLC wprowadza nowy, pokaźny obszar do eksploracji, a także sporo misji i aktywności pobocznych.

Rozszerzenia nie można rozpocząć bez spełnienia pewnego warunku - szczegóły poniżej.

Na tej stronie:

Wyspa Iki - co trzeba zrobić, aby mieć dostęp

Abyś w ogóle mógł rozpocząć Wyspę Iki, musisz dotrzeć do II aktu podstawowej gry, a więc odblokować obszar Toyotamy. Oznacza to, że fabularnie musisz zakończyć zadanie Cień samuraja, a więc uwolnić Shimurę z więzienia Kotun Chana.

ghost_of_tsushima_wyspa_iki_jak_zaczac_1

Teoretycznie nie ma żadnych innych wymagań, ale musisz wiedzieć, że stan rozwoju twojej postaci jest przenoszony do nowej lokacji, a spotkasz w niej dość groźnych wrogów. Rekomendujemy więc:

Co prawda z Wyspy Iki nie można się wycofać, aż do zakończenia wątku fabularnego dodatku, ale zawsze możesz wczytać zapis sprzed wypłynięcia na wyspę, kiedy okaże się, że przydałoby się jeszcze rozwinąć postać.

Uwaga, ważna informacja: na wyspie Iki znajdują się wszyscy handlarze, a więc płatnerka, zbrojmistrz, kupiec, traper i łuczarka. Dodatkowo, na mapie znajdziesz też sporo surowców znanych z „podstawki” i wymaganych do ulepszania przedmiotów. Z tego względu częściowy rozwój postaci jest też możliwy na wyspie.

Jeżeli brakuje ci kilku mongolskich przywódców do odblokowania nowej postawy, również nie musisz się martwić - na wyspie bez problemu ich znajdziesz.

Jak zacząć dodatek

Jeżeli kupiłeś wersję gry z dodatkiem, to na mapie, we wspomnianej Toyotamie - środkowy region - powinna znaleźć się ikona podpisana jako Podróż w przeszłość (1). Właśnie tam musisz się udać, aby rozpocząć rozszerzenie.

ghost_of_tsushima_wyspa_iki_jak_zaczac_2

Na miejscu będziesz musiał wykonać dość krótkie zadanie, przy okazji którego po raz pierwszy spotkasz Szamana.

Gdy uporasz się z przeciwnikami, zostaje już podejść do łodzi (2) i wypłynąć na Iki.

ghost_of_tsushima_wyspa_iki_jak_zaczac_3

Przed wyruszeniem w podroż zobaczysz jeszcze finalne ostrzeżenie, przypominające, że przez pewien czas nie będziesz mógł wrócić na Cuszimę.

ghost_of_tsushima_wyspa_iki_jak_zaczac_4

Po wybraniu „Tak”, natychmiast rozpoczniesz dodatek.

Więcej porad:

Spis treści: Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - poradnik do dodatku

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami