Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - wyzwanie łucznicze

Minigra ze strzelaniem, Talizman Koncentracji.

Wyzwanie łucznicze to rodzaj aktywności pobocznej w Ghost of Tsushima: Wyspa Iki. Rozsiane po wyspie minigry strzeleckie pozwalają zdobyć specjalny Talizman Koncentracji, a następnie go rozwinąć.

Wyzwania łucznicze oznaczone są na mapie ikoną łuku ze strzałą (1). Aby rozpocząć wyzwanie, wystarczy podejść do łuku (2) na platformie i nacisnąć R2.

Gdy minigra już się rozpocznie, twoim zadaniem jest jak najszybsze zestrzelenie wszystkich lampionów (3) ustawionych przed tobą.

Na ekranie widzisz też swój aktualny czas (4) oraz czasy wymagane do osiągnięcia konkretnych medali (5): brązowego, srebrnego i złotego.


Nagrody za wyzwanie

Łącznie na Wyspie Iki jest 8 wyzwań łuczniczych. Za pierwsze wzięcie udziału w jednym z nich otrzymujemy na początku Talizman Koncentracji, który zwiększa długość trwania Koncentracji, a więc spowolnienia czasu przy korzystaniu z łuku.

Podejmując się kolejnych wyzwań łuczniczych, stopniowo ulepszamy Talizman Koncentracji, sprawiając, że Koncentracja trwa coraz dłużej. Tempo ulepszania zależy od medali, które zdobywamy:

  • brązowy medal - 1 segment ulepszenia
  • srebrny medal - 2 segmenty ulepszenia
  • złoty medal - 3 segmenty ulepszenia

Swój wynik widzisz po zakończeniu wyzwania:

Stan ulepszenia - liczbę zdobytych segmentów (6) oraz aktualny bonus do Koncentracji (7) - widzimy w zakładce talizmanów, wskazując Talizman Koncentracji.

Maksymalnie Talizman można ulepszyć o 24 segmenty - wymaga to oczywiście jednak zdobycia złota we wszystkich ośmiu wyzwaniach.

Kilka ważnych informacji na koniec:

  • Wyniki i medale można poprawiać. Jeśli początkowo zdobędziemy brązowy medal (1 segment ulepszenia), a potem poprawimy go na złoty, to uzyskamy kolejne 2 segmenty ulepszenia
  • Wyzwania łucznicze nie zużywają strzał Jina
  • Aby Talizman Koncentracji działał, należy go wyposażyć tak jak każdy inny Talizman

Spis treści: Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - poradnik do dodatku

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze