Humankind - miasta: jak tworzyć, rozwój

Przekształcanie posterunków w miasta.

Miasta są podstawą rozbudowy w Humankind. To w nich wznosił będziesz kolejne budynki zapewniające rozmaite profity, tam też wyszkolisz nowe jednostki do walki z innymi nacjami. Z tej strony dowiesz się jak przekształcić wybudowane wcześniej posterunki w miasta i jak potem je rozwijać.

Do stworzenia miasta potrzebujesz dowolnego posterunku (1). Zaznacz tego typu miejsce, a następnie kliknij na przycisk rozwiń swój posterunek w miasto (2). Jeśli tylko posiadasz odpowiednią ilość punktów wpływów (3), posterunek ulegnie rozrostowi i przeobrazi się w miasto. Proces ten nic nie będzie cię kosztował w przypadku przekształcania pierwszego posterunku.

007_humankind_miasta_jak_tworzyc_rozwoj

Po zmianie w miasto zauważysz, że odblokowane zostały nowe elementy do budowy. Najważniejsze są dzielnice (4). Na początku są jedynie trzy - oferujące premie do konkretnych zasobów (5) - z czasem jednak odblokujesz kolejne. Pod każdą z ich ikonek znajdziesz także ilość tur potrzebnych do ich wybudowania (6).

008_humankind_miasta_jak_tworzyc_rozwoj

Po wybraniu interesującej cię dzielnicy musisz wskazać jedno z miejsc dookoła miasta (7), w którym chcesz ją ustawić. Gra zasugeruje ci najlepsze miejsca, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć je w dowolnym, przylegającym punkcie. W każdym przypadku wiąże się to z osiągnięciem konkretnych zysków i strat (8) które widać nad polami - zaczną one obowiązywać w momencie, w którym budowa dzielnicy zostanie ukończona.

009_humankind_miasta_jak_tworzyc_rozwoj

Po wybudowaniu dzielnicy teren miasta ulegnie zwiększeniu, a ty będziesz mógł dołączać do niej kolejne. Prócz dzielnic musisz także zadbać o rozbudowę infrastruktury - początkowo nie będziesz miał tam nic do wyboru, jednak kolejne badania technologiczne pozwolą odblokować ci nowe konstrukcje. Te z kolei zapewnią dalsze korzyści czy umożliwią szkolenie nowych typów jednostek.

Przyłączanie kolejnych dzielnic i zwiększanie ilości ludności (poprzez wyższą produkcję żywności) pozwoli ci rozwijać dane miasto. Dzięki temu będzie ono szybciej produkować kolejne jednostki, a konstruowanie nowych budynków zajmie mniej czasu. Będzie ono też lepiej ufortyfikowane na wypadek ataku wroga.

Poprzednio: Humankind - posterunki: jak zakładać, zajmowanie terytorium

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - jak wydobywać zasoby

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: listopad 2021 - pełna oferta

Knockout City, Kingdom of Amalur: Re-Reckoning i inne.

Nowe gry w Amazon Prime za darmo - zobacz listę wszystkich gier

Rise of the Tomb Raider, Dragon Age: Inkwizycja i nie tylko.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami