FIFA 22 pozwala nie patrzeć na cieszynki przeciwnika

Nowa opcja w ustawieniach.

Po raz pierwszy w piłkarskiej serii od Electronic Arts, FIFA 22 pozwoli graczom zadecydować, czy chcą oglądać celebrację przeciwników po golu.

W przypadku rezygnacji, kamera zamiast na wykonującego tzw. cieszynkę zawodnika skieruje się na nasz zespół, prezentując reakcję piłkarzy na utratę bramki - dotyczy to wszystkich trybów, nie tylko Ultimate Team. Wyboru dokonujemy w ustawieniach, przy czym domyślnie celebracje są „włączone”.

„Utrata bramki zawsze jest bolesna, szczególnie w wyrównanym meczu” - powiedział Mike Barnucz, główny producent FUT. „O ile celebracje są ważną częścią prawdziwej piłki nożnej, zdajemy sobie sprawę, że ich oglądanie może być dla niektórych graczy frustrującym doświadczeniem”.

Cieszynki to wieloletnia tradycja cyklu. Prostsze wykonuje się za pomocą jednego przycisku, ale bardziej skomplikowane i spektakularne animacje wymagają już zapamiętania konkretnych kombinacji.

W meczach online celebracje wykorzystywane są czasami w irytujący sposób. Wykonując cieszynki w biegu i celowo go przedłużając, oponent jest zmuszony oglądać znacznie dłuższą animację, zanim mecz zostanie wznowiony.

W ubiegłym roku EA usunęło z FIFA 21 cieszynkę o nazwie „Shush”, uznawaną przez społeczność za toksyczną i nadmiernie używaną.

Możliwość okazania radości po golu można całkowicie pominąć, naciskając na padzie jednocześnie L1 i R2/LB i RB, ale każdy, kto miał do czynienia z multiplayerem w Fifie, wie, że to naprawdę rzadkie zjawisko wśród graczy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami