"Ultra zmodowany" Minecraft w 4K wygląda jak zupełnie inna gra

Nowe oblicze światowego hitu.

Na YouTube pojawił się ciekawy materiał, prezentujący, jak mocno mody graficzne mogą zmienić Minecraft. Gdyby nie świat podzielony na sześciany, kultowa gra byłaby niemal nie do poznania.

Autor wideo o pseudonimie hodilton skorzystał z czterech narzędzi. To Realistic Textures i Continuum 2.1, wpływające na oświetlenie i shadery, Terra, umożliwiająca kreowanie realistyczniejszych światów, oraz Physics Mod, wzbogacający fizykę.

Pierwsza część to porównanie oryginalnych tekstur różnych powierzchni z realistycznymi odpowiednikami w 4K, a w drugiej widzimy krótki gameplay. Autor dysponuje komputerem wyposażonym w procesor Intel i9-10850K 5.1 GHz, kartę graficzną Nvidia RTX 3090 i 32 GB RAM-u.

Taka maszyna nieźle radziła sobie z utrzymaniem 30 klatek na sekundę, ale przy włączonym realistycznym oświetleniu, przyglądanie się teksturom z bliska obniżało płynność nawet do 12 klatek na sekundę.

min_2
Jeszcze trochę i nie odróżnimy Minecrafta od rzeczywistości

Linki do pobrania wszystkich modów znajdują się w opisie filmu, jednak darmowe są tylko Terra i Physics Mod. Autorem Realistic Textures jest sam hodilton.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami