"Święty Graal" Minecrafta odnaleziony. Fani odzyskali wersję Alpha 1.1.1

Build dostępny tylko przez kilka godzin.

  • Build Alpha 1.1.1 był do tej pory nieuchwytny
  • W tej wersji Minecraft dostępny był ponad 10 lat temu, tylko przez 3 godziny
  • Pliki znalazła na starym dysku fanka gry

Poszukiwana od lat wersja Alpha 1.1.1 Minecrafta znalazła się po ponad dziesięciu latach - dzięki graczce, która zrobiła kopię zapasową plików ze starego laptopa.

Jak tłumaczy w serii tweetów @lunasorcery, dziewczyna pomogła znaleźć wspomniany build Minecraftowym historykom zrzeszonym w grupie o nazwie Omniarchive. Wersja Alpha 1.1.1 była podobno dla zespołu „Świętym Graalem” i tematem ciągnących się przez wiele lat żartów, jako że nie byli w stanie jej wytropić.

Wczesna edycja 1.1.1 ukazała się 18 września 2010 roku i była dostępna tylko przez 3 godziny i 25 minut ze względu na błąd, który wypełniał ekran gracza szarym kolorem.

Kiedy na Twitterze dostrzeżono wpis Luny, w którym odniosła się do buildu 1.1.1, Omniarchive wysłało fance Minecrafta zapytanie, czy nie ma przypadkiem kopii wspomnianej wersji. Początkowo graczka zignorowała wiadomość, bo pomyślała, że nie ma możliwości, aby pliki się zachowały, ale w ubiegły piątek otrzymała kolejną prośbę, więc zgodziła się na poszukiwania.

Okazało się, że na starym dysku zewnętrznym USB Luny znajduje się wersja, której od lat szukało Omniarchive. Wysłała więc Alphę 1.1.1 na serwer grupy na Discordzie, którego członkowie po krótkiej chwili eksplodowali falą ekscytacji.

„Już po ich reakcjach zdałam sobie sprawę, jak wielkie jest to znalezisko” - wspomina Luna. „Dosłownie trzęsłam się z emocji”.

Omniarchive potwierdziło autentyczność wersji, a Luna wkrótce znalazła wśród swoich plików jeszcze jeden rzadki build. Oba trafiły następnie do internetowego muzeum archive.org.

„Morał historii? Nigdy nic nie usuwajcie” - żartuje dziewczyna.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami