Horizon Forbidden West nie jest ograniczane przez PS4 - przekonują twórcy

PS5 zaoferuje lepszą grafikę.

  • Według twórców Horizon Forbidden West, największa różnica między PS5 a PS4 sprowadza się do grafiki
  • Deweloperzy podkreślają, że nie są ograniczani przez starszą z konsol

Horizon Forbidden West ukaże się nie tylko na PS5, ale również na PS4. Twórcy uważają jednak, że - wbrew sugestiom niektórych fanów - starsza platforma nie wpływa negatywnie na grę.

- Nie sądzę, by tworzenie tytułu na dwie generacje było w jakikolwiek sposób ograniczające - twierdzi Mathijs de Jonge, reżyser produkcji, w wywiadzie udzielonym serwisowi Singapore News Live.

- Kiedy rozpoczęliśmy prace nad grą, mieliśmy wiele świetnych pomysłów, które ostatecznie zrealizowaliśmy. Tak naprawdę nie myśleliśmy o ograniczeniach sprzętowych, chcieliśmy jedynie zaprojektować przyjemną, unikalną pozycję dla graczy. W taki sposób wymyśliliśmy wszystkie zadania i wydarzenia, w których weźmie udział użytkownik - tłumaczy.

- Największa różnica pomiędzy obiema konsolami, oczywiście nie licząc dźwięku 3D, szybkiego ładowania i pada DualSense, sprowadza się do grafiki. Na PS5 możemy dodać znacznie więcej szczegółów wizualnych, możemy na przykład zobaczyć małe włoski na twarzy Aloy i wiele detali z daleka - dodaje.

Inne ulepszenia, które pojawią się na PlayStation 5, to między innymi obecny na skałach mech i inny sposób renderowania wody, dzięki czemu ciecz będzie bogatsza w szczegóły. Poza tym na PS4 w trakcie rozgrywki zabraknie poświaty wokół bohaterki - zauważymy ją tylko w przerywnikach filmowych.

Natomiast w innym wywiadzie de Jonge ujawnił, że Horizon Forbidden West w większości powstaje na starszej z konsol Sony, gdzie prowadzone są również testy. Przypomnijmy, że niedawno Sony poinformowało, że międzygeneracyjnymi projektami są także nowy God of War i Gran Turismo 7.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami