Monster Hunter Rise - najlepsza broń dla początkującego, jaki oręż wybrać

Najłatwiejsze bronie do opanowania.

Do wyboru, do koloru - w Monster Hunter Rise możemy skorzystać z aż 14 różnych rodzajów broni, a każda z nich charakteryzuje się innymi typami ataków i sposobami obrony, a także unikalnymi właściwościami. Każdy z gracz z pewnością znajdzie przynajmniej jeden oręż, który będzie mu odpowiadał.

Na stronie: Monster Hunter Rise - wszystkie bronie opisaliśmy wszystkie 14 typów broni - wymieniliśmy ich mocne i słabe strony oraz wyjaśniliśmy, jak sprawdzają się w walce.

Na tej stronie natomiast podpowiadamy, z jakich broni skorzystać na początku przygody. Monster Hunter Rise może przytłoczyć się ilością informacji i mechanik, które musisz opanować. Co więcej, umiejętność posługiwania się orężem nie jest taka prosta. Nie wystarczy klikać bezmyślnie na przyciski, by postać sama wykonywała za nas akcje. Sztuką w Monster Hunter jest atakowanie w odpowiednim momencie i reagowanie na poczynania naszych przeciwników.

Dlatego tak ważne jest opanowanie choć jednej broni w stopniu, który umożliwi ci stawienia czoła wielkim bestiom. Jeśli nie miałeś wcześniej doświadczenia z tą serią przygotowaliśmy listę narzędzi łowickich, którymi dobrze walczy się mniej doświadczonym graczom.

142

W przypadku nauki posługiwania się nową bronią, przejdź do obszaru treningowego, gdzie możesz poćwiczyć podstawowe ataki i kombinacje. Zwróć uwagę na podpowiedzi na ekranie, które pomogą ci wykonać niektóre sekwencje uderzeń.

Na początku odrzuć kilka broni, których opanowanie jest trudne i nie ma sensu na tym etapie rozgrywki zawracać sobie nimi głowę. Jednakże, kiedy poznasz podstawy walki, możesz spróbować swoich sił w starciu z potworami, korzystając z oręży dla zaawansowanych łowców.

Bronie, których opanowanie jest trudne i wymaga czasu to: miecz dwuręczny, lanca, lancopał, róg łowiecki, ładowane ostrze, owadzia glewia, ciężkie łukodziałko. Trudność w posługiwaniu się tymi broniami polega przede wszystkim na ograniczeniu mobilności, odpowiednim ustawianiu się względem przeciwnika i przyswojenia skomplikowanych systemów, które odpowiadają za ataki specjalne.

141

Bronie, które są odpowiednie dla początkujących graczy:

  • Miecz długi - idealny kompromis pomiędzy zadawanymi obrażeniami, szybkością ataków, mobilnością i zasięgiem ataków. Zadaje naprawdę przyzwoite obrażenia, nie krępuje za bardzo naszych ruchów, a kombinacje uderzeń można dosyć szybko opanować. Największą zaletą tej broni jest wskaźnik ducha - napełniając go poprzez atakowanie potworów, możesz wykonać potężny atak - ostrze ducha.
  • Miecz i tarcza - choć pojedynczy atak zadaje niewielkie obrażenia, to ta broń nadrabia szybkością i ilością uderzeń, jakie możemy wyprowadzić. Co więcej, miecz i tarcza nie wymaga precyzyjnego celowania i ustawiania się. Dużą zaletą tego oręża jest tarcza, którą możemy wykorzystać do odbijania ataków przeciwników.
  • Bliźniacze ostrza - podobna broń do miecza i tarczy, ale zamiast tarczy dzierżysz drugi miecz, co wpływa na zwiększone obrażenia, ale kosztem obrony. Za pomocą tego oręża wykonujesz szybkie, zdecydowane ruchy, po to by zasypać wroga ilością uderzeń. Walcząc za pomocą bliźniaczych ostrzy możesz wejść w tryb demona, by zwiększyć siłę ataku.
  • Młot - może nie jest najłatwiejszą bronią do opanowania, ale nadal można ją polecić początkującym, a to ze względu na ogromne obrażenia, jakie możesz zadawać bestiom, przy zachowaniu względnej mobilności. Ta broń charakteryzuje się prostymi kombinacjami i zabójczymi atakami wykorzystującymi kablobaki.
  • Lekkie łukodziałko - najlepsza broń dystansowa, jaką można polecić początkującym graczom. Choć pojedynczy strzał nie zadaje dużych obrażeń, to pozwala zachować bezpieczny dystans od przeciwnika, a do tego nie krępuje ruchów dzięki swojej niskiej wadze. Połączenie szybkostrzelności z szybkim przeładowaniem jest niewątpliwie dużą zaletą lekkiego łukodziałka. Kiedy opanujesz tę broń, wówczas można sięgnąć po cięższy odpowiedni, czyli ciężkie łukodziałko, które zadaje znacznie większe obrażenia, ale kosztem mobilności.

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - wszystkie bronie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami