Monster Hunter Rise - potwór: Volvidon

Zwijający się w kłębek potwór.

Volvidon jest pokryty grubą, czerwoną skorupą. Jego zaokrąglony korpus pozwala mu toczyć się po gorących powierzchniach, a długi język służy mu do chwytania zdobyczy. Natomiast jego ślina wydziela paraliżującą toksynę, której należy unikać.

  • Występowanie: Równiny Piasku, Jaskinie Lawy
  • Poziom trudności: 4/10
  • Najbardziej podatna na obrażenia część ciała potwora: głowa, górna połowa, grzbiet
  • Podatność potwora na żywioły i efekty: woda (główna); lód (w mniejszym stopniu)
P14

Jak walczyć z Volvidon

  • Zabierz ze sobą dezodorant, przedmiot, który zniweluje negatywne efekty związane z wyziewami. Fetor, jaki może na ciebie nałożyć Volvidon, może nawet doprowadzić do śmierci, gdyż uniemożliwia użycie większości przedmiotów z sakwy na przedmioty.
  • Volvidon posiada bardzo długi język, który umożliwia mu atakowanie na odległość. Dlatego należy jak najszybciej skrócić dystans. Walka w zwarciu sprawi, że potwór nie użyje tego ataku.
  • Skorupa, która chroni bestię, jest bardzo wytrzymała. Umożliwia potworowi zawinięcie się w kłębek, by przeprowadzić atak z dużą prędkością, którego trudno uniknąć. Co więcej, Volvidon wykonuje przy tym dwa lub trzy skoki, które zadają duże obrażenia.
  • Opancerzona skorupa Volvidona jest niewiarygodnie gruba i może z łatwością odpierać ataki zużytą bronią. W związku z tym zalecamy przygotować do tej walki oręż z zielonym lub wyższym poziomem ostrości. Posiłek z dango Szlifierz również się przyda, gdyż dzięki temu składnikowi szybciej naostrzysz broń podczas starcia.
  • Głowa i brzuch Volvidona są stosunkowo miękkimi częściami w porównaniu z pozostałymi partami ciała. Skoncentruj więc swoje ataki na tych konkretnych częściach, aby uzyskać maksymalne obrażenia.
  • Zalecamy, abyś pozostawał w ruchu i nigdy nie zatrzymywał się zbyt długo w jednym miejscu, gdyż Volvidon to wykorzysta i nałoży na ciebie negatywne efekty.

Następnie: Monster Hunter Rise - potwór: Pukei-Pukei

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - potwór: Bishaten

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami