Monster Hunter Rise - potwór: Bishaten

Potwór z charakterystycznym ogonem.

Bishaten kocha owoce, które przechowuje w worku brzusznym i może ich użyć do rzucenia w przeciwnika. Jednak jego najgroźniejszą bronią jest ogon, z którego korzysta do atakowania swoich oponentów.

  • Występowanie: Ruiny Świątynne, Zatopiony Las
  • Poziom trudności: 4/10
  • Najbardziej podatna na obrażenia część ciała potwora: głowa, ogon
  • Podatność potwora na żywioły i efekty: lód (główna); ogień (w mniejszym stopniu)
P13

Jak walczyć z Bishaten

  • Bishaten wyciąga kolorowe owoce i rzuca nimi w łowcę. Jeśli owoc trafi w łowcę, to ten otrzyma negatywny efekt związany z danym kolorem (np. fioletowy to trucizna), co sprawia, że ten potwór ma różnorodne ataki, ale użycie - w zależności od efektu - antidotum, leków ziołowych lub oczystki niweluje negatywne statusy.
  • Co więcej, Bishaten może trzymać - za pomocą swojego ogona - owoc i uderzać nim. Oczywiście, w zależności od koloru efekt związany z plagą może być różny. Uważaj, gdy potwór kładzie żółty owoc na ogonie, gdyż wywołuje on elektryczność (ten atak działa obszarowo i ogłuszająco).
  • Bishaten wzbija się czasem w powietrze, by uderzyć w ciebie wirującym atakiem. Więc gdy tylko uniesie się nad ziemią, skup się na obronie, by nie pozwolić się trafić.
  • Atakuj ogon, aby osłabić przeciwnika. Uderzanie tej części ciała spowoduje, że Bishaten zostanie powalony lub upuści wszystkie owoce, które mogą ci się przydać podczas walki, gdyż można je podnieść i wykorzystać, np. do leczenia.

Następnie: Monster Hunter Rise - potwór: Volvidon

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Monster Hunter Rise - potwór: Basarios

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami