Diablo 2: Resurrected nie zastąpi oryginału - to osobne gry

Blizzard wyciąga wnioski.

  • Odświeżone i oryginalne Diablo 2 będą dostępne osobno
  • To inne podejście niż w przypadku remastera Warcraft 3

Przedstawiciele Blizzarda zapewniają, że premiera Diablo 2: Resurrected nie wpłynie na oryginalną wersję gry, która będzie dostępna w niezmienionej formie.

Deweloperzy wyciągają wnioski z przypadku Warcraft 3. Po wydaniu remastera strategii, produkcję połączono z pierwotną wersją, z której usunięto między innymi klany i lokalny multiplayer. Decyzję krytykowali fani.

- Chcieliśmy mieć pewność, że oryginalne Diablo 2 pozostanie w niezmienionym kształcie - w rozmowie z serwisem PC Gamer tłumaczy Rod Fergusson, który w Blizzardzie nadzoruje rozwój diabelskiego cyklu.

- Postaraliśmy się, by gra nadal była dostępna. Jeśli na przykład ktoś używa okropnego moda, który narusza bezpieczeństwo, ale jest ulubionym sposobem rozgrywki, nadal może z niego korzystać, choć nie będzie działał w remasterze. Bardzo ważne było dla nas oddzielenie obu gier - dodaje.

Fergusson jednocześnie zaznacza, że nie odpowiada za sytuację z Warcraft 3. Remaster strategii przygotował inny zespół jeszcze nim deweloper dołączył do Blizzarda. Przypomnijmy, że projektanta zatrudniono w studiu rok temu, gdy odszedł z The Coalition.

Diablo 2: Resurrected ukaże się jeszcze w 2021 roku na PC oraz konsolach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami