Nowa postać z Apex Legends to plagiat? Tak twierdzą twórcy niezależnej strzelanki

Wskazują na podobieństwa.

  • Twórcy BulletVille zarzucają autorom Apex Legends skopiowanie postaci
  • Obawiają się, że sami mogliby paść ofiarami oskarżeń o plagiat

Niedawno Respawn Entertainment zaprezentowało postać, która pojawi się w Apex Legends w ramach kolejnego sezonu rozgrywek. Niezależne studio NOWWA twierdzi jednak, że nowy bohater to plagiat.

Wspomniany zespół pracuje obecnie nad BulletVille - sieciową strzelanką, która obecnie znajduje się w fazie zamkniętych testów. Produkcja oferuje kilku różnych herosów, w tym kosmicznego bandytę o imieniu Hunter.

NOWWA twierdzi, że wymienioną postać mocno przypomina Fuse - bohater, który zmierza do Apex Legends. W oświadczeniu dla PC Invasion studio zwraca uwagę na podobieństwa: fryzurę i zarost, opaskę na lewym oku, mechaniczne ramię, pas z wizerunkiem czaszki, strój i naszyjnik.

bulletville_apex_legends
Hunter z BulletVille (po lewej) i Fuse z Apex Legends (po prawej)

Autorzy BulletVille są przekonani, że wspólne elementy nie są przypadkowe. Tłumaczą, że pod koniec ubiegłego roku w siedzibie EA zorganizowano testy gry - najpewniej, by zainteresować firmę wydaniem projektu - w związku z czym Respawn Entertainment mogło widzieć Huntera.

„Cieszymy się, że zespół odpowiedzialny za Apex Legends polubił styl Huntera na tyle, że postanowił go odtworzyć we własnej grze. Liczyliśmy nawet na ewentualny crossover! Niemniej obawiamy się, że jako niewielki niezależny producent, którego tytuł jeszcze się nie ukazał, to my zostaniemy oskarżeni o plagiat” - napisano w komunikacie.

EA i Respawn Entertainment na razie nie odnieśli się do oskarżeń. Fuse pojawi się w Apex Legends wraz ze startem 8. sezonu, który rozpocznie się 2 lutego. BulletVille powinno zaś zadebiutować jeszcze w tym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami