Twórcy Cyberpunk 2077 prezentują zaawansowany system animacji twarzy

Z synchronizacją ruchu warg w różnych wersji językowych.

  • Animacje twarzy w Cyberpunk 2077 opracowano wraz z kanadyjskim JALI
  • Twórcy zsynchronizowali ruch warg do wypowiadanych kwestii w 10 językach

Opublikowano materiał, w którym CD Projekt Red ujawniło szczegóły na temat systemu animacji twarzy w Cyberpunk 2077. Na potrzeby gry deweloperzy zastosowali rozwiązanie opracowane przez JALI - spółkę z Toronto.

Przygotowane przez kanadyjską firmę rozwiązanie w sposób proceduralny generuje realistycznie wyglądającą mimikę. Technika wpływa między innymi na ruch gałek ocznych, brwi, szyi, a także mięśni twarzy.

W nagraniu główny dyrektor techniczny odpowiedzialny za postacie w Cyberpunk 2077 - Mateusz Popławski - wyjaśnia, że współpracę z JALI podjęto, ponieważ deweloperom zależało na przygotowaniu autentycznych animacji bez spędzania wielu godzin na pracy nad każdym modelem.

Przedstawiciel CD Projekt Red tłumaczy, że studio chciało, by mimika twarzy prezentowała wysoki poziom w przypadku wszystkich postaci - nie tylko ważnych z punktu widzenia fabuły, ale również mijanych na ulicy mieszkańców Night City.

Kolejnym celem, który osiągnięto dzięki rozwiązaniu opracowanym przez JALI, jest synchronizacja ruchu warg do wypowiadanych kwestii w 10 różnych wersjach językowych bez konieczności ręcznego tworzenia animacji. To o tyle istotne, że wielu twórców zazwyczaj ogranicza się do dostosowania zachowania ust tylko w jednym języku.

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One. Gra zadziała na nowych konsolach we wstecznej kompatybilności, ale wersja zoptymalizowana pod PS5 i Xbox Series X/S pojawi się dopiero w 2021 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami