Call of Duty Black Ops: Cold War - premiera i najważniejsze informacje

Fabuła, gameplay, multiplayer. Co warto wiedzieć.

Call of Duty Black Ops: Cold War to kolejna odsłona popularnego cyklu strzelanek, tym razem przygotowywana przez deweloperów ze studia Treyarch, które wraca do swojego uniwersum tajnych operacji.

Gra zaoferuje pełną gamę zawartości. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony Black Ops, tutaj otrzymujemy pełnoprawną kampanię fabularną dla pojedynczego gracza. Do tego, rzecz jasna, tryb wieloosobowy oraz kooperacyjne zmagania z zombie.

Twórcy zdecydowali się na wykorzystanie podczas prac silnika graficznego z Black Ops 4, dlatego produkcja nie przewyższa pod względem wizualnym ubiegłorocznej części.

  • Premiera: 13 listopada 2020
  • Platforma: PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
  • Rodzaj: strzelanka FPP
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Treyarch
  • Wydawca: Activision Blizzard
  • Wydawca PL: Cenega

Data premiery

Call of Duty Black Ops: Cold War ukaże się 13 listopada 2020 roku, a więc będzie od razu dostępne w Polsce na wszystkich platformach poza PS5 - ta konsola debiutuje 19 listopada.

By zapewnić sobie dostęp do wersji na starszą i nową konsolę (przykładowo, na PS4 oraz na PS5), należy wybrać edycję Cross Gen Bundle, wycenianą na około 319 zł.

Podobnie jak Modern Warfare, nowa część cyklu także zaoferuje crossplay, a więc możliwość wspólnej gry i rywalizacji z użytkownikamy innych platform. Funkcję tę będzie można wyłączyć w menu opcji.

cod_black_ops_cold_war_hub_1
CoD ponownie połączy użytkowników różnych platform

Cała zawartość udostępniana po premierze - nowe mapy czy tryby oraz bronie, a także dodatki do trybu Zombie - będzie oferowana bezpłatnie. Gra zaoferuje mikropłatności związane z kosmetycznymi przedmiotami.

Fabuła i świat

Akcja, jak wskazuje tytuł gry, osadzona jest w czasach zimnej wojny, a konkretnie w latach 80. Główny wątek związany jest z tropieniem sowieckiego szpiega w rangach amerykańskiej armii na zlecenie Ronalda Reagana.

W historii powrócą postacie znane z poprzednich części, jak choćby najbardziej rozpoznawalny z cyklu Black Ops Frank Woods, a także James Hudson. Kolejne misje zabiorą graczy w różne regiony świata - wykonamy między innymi zadania na terenie Związku Radzieckiego, w Wietnamie czy też w NRD albo Turcji.

cod_black_ops_cold_war_hub_3
Fabuła trybu Zombie nawiąże do II wojny światowej

Twórcy zaznaczają, że w Cold War znajdą się momenty, w których gracz będzie musiał podjąć pewne decyzje. Zaowocuje to nawet różnymi zakończeniami kampanii.

Rozgrywka i gameplay

Podstawa rozgrywki mocno nawiązuje do stylu poruszania się i strzelania z Black Ops 4 - w większym stopniu niż do nowego Modern Warfare. Wszystko za sprawą innego silnika graficznego.

Call of Duty Black Ops: Cold War pozostaje oczywiście wciąż dynamiczną, szybką strzelanką, nastawioną na efektowne wymiany ognia, głównie na krótkich dystansach. W trybie wieloosobowym nie zabraknie jednak też nieco większych map.

Kampania to liniowa, filmowa przygoda, do jakiej przyzwyczajeni są fani cyklu. W trybie multiplayer weźmiemy udział w starciach w znanych i lubianych rodzajach meczów - od drużynowego Deathmatchu poprzez Dominację i Znajdź i Zniszcz, po Assault, w którym zmierzy się w sumie 24 graczy.

cod_black_ops_cold_war_hub_2
Mapy zapewnią różnorodne wrażenia wizualne

System tworzenia własnych zestawów ekwipunku przypomina ten z Modern Warfare, a twórcy rezygnują z klasycznego dla serii Black Ops systemu Pick 10. Dobierzemy broń główną, poboczną, gadżety i perki wedle uznania.

Co ważne, jeden zestaw wyposażenia można przenosić między trybami - a więc gotowego zestawu broni i perków użyjemy także w trybie Zombie (po raz pierwszy w historii serii).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami