Monster Hunter Rise to nowa odsłona serii - trafi tylko na Switcha

Premiera w marcu.

Capcom zapowiedział nowy tytuł na wyłączność Nintendo Switch - Monster Hunter Rise ukaże się na tej konsoli 26 marca 2021 roku. Zaprezentowano pierwsze fragmenty rozgrywki.

Ujawniono też pierwsze szczegóły. Powalczymy oczywiście z nowymi potworami, ale najważniejszą nowością wydają się dodatkowe możliwości poruszania się po świecie.

Bohater może w Rise skakać i przyciągać się do wrogów z użyciem specjalnej linki. Jest to związane dzięki wykorzystaniu nowego rodzaju wspierających owadów. Postać może też wspinać się po różnych powierzchniach.

Nowością są też wierzchowce Palamute przypominające psy. Nie tylko pomogą w przemieszczeniu się, ale też wesprą nas w walce. Lokacje mają być ze sobą połączone jak w Monster Hunter World.

Co ciekawe, gra działa na silniku RE Engine, wykorzystywanym w Devil May Cry 5 czy nowych częściach Resident Evil. Widać to głównie na przykładzie modeli postaci.

4yB3Mss

Przedstawiciele Capcomu zapowiedzieli także Monster Hunter Stories 2. To sequel gry RPG z bajkową oprawą, stawiającej w większym stopniu na narrację i oferująca turowy system walki. Ta gra zadebiutuje latem, także wyłącznie na Switchu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami