Crusader Kings 3 - rada, skład Council

Kapłan, szpieg, marszałek, zarządca, kanclerz i małżonek w radzie.

Rada (Council) w grze Crusader Kings 3 to jedna z kluczowych mechanik. Postacie wyznaczone na te stanowiska znacząco pomogą ci w zarządzaniu dynastią i zaoferują szereg przydatnych usług. W tym rozdziale przedstawiamy skład rady i obowiązki poszczególnych postaci.

Skład rady sprawdzić możesz w dowolnym momencie. W tym celu kliknij na przycisk Council (1) przy prawej krawędzi ekranu bądź naciśnij klawisz F4, by otworzyć nowe okno.

022

W nim znajdziesz łącznie 6 postaci, które tworzą radę twojej dynastii. W jej skład wchodzą:

023
  • Spouse: małżonek (2) - tego członka rady zdobędziesz poprzez ślub. Głównym zadaniem małżonka jest wspieranie cię i podnoszenie umiejętności twojej postaci.
  • Realm Priest: kapłan królestwa (3) - członek rady odpowiedzialny za religię w twoim królestwie. Daje on dostęp do szeregu mechanik związanych z religią i wykorzystaniem punktów pobożności, Piety.
  • Chancellor: kanclerz (4) - kanclerz odpowiedzialny jest za sprawy związane z dyplomacją i polityką królestwa, zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną.
  • Steward: zarządca (5) - członek rady odpowiedzialny za kwestie podatkowe i kulturowe, pozwala także przyspieszać rozwój (Development) terenów.
  • Marshall: marszałek (6) - odpowiedzialny za sprawy z militariami królestwa. Pozwala zwiększyć szybkość rekrutacji wojsk i rozwój dowódców i rycerzy, a także poprawić współczynnik kontroli (Control) na danym terenie.
  • Spymaster: szpieg (7) - szpieg odpowiedzialny jest za wywiad i intrygi. Pozwala zwiększyć odporność twojej postaci na wrogie intrygi, może też znajdować sekrety innych postaci, co prowadzi do pozyskania haków.

Każda z tych postaci jest kluczowa dla sukcesu twojego królestwa, warto jednak szczególnie mocno dbać o relację ze szpiegiem. Jego negatywny stosunek do twojej postaci najpewniej zakończy się spiskowaniem przeciwko tobie - a to doprowadzić może do nagłej śmierci, czy to samej twojej postaci czy potencjalnego potomka.

Następnie: Crusader Kings 3 - spouse: małżonek w radzie

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami