Wasteland 3 - build: snajper

Cicha eliminacja wrogów. 

W trakcie walk w Wasteland 3 będziesz się ścierać z dużymi grupami przeciwników. Wśród nich zawsze będą cele, które trzeba zlikwidować możliwie najszybciej, zanim zaczną siać zamęt na polu walki. Do tej roli świetnie nadaje się snajper, który jest w stanie jednym strzałem położyć praktycznie każdego wroga z olbrzymiego dystansu. W tym rozdziale przedstawiamy, jak zbudować postać jako snajpera.

Snajper - początkowe atrybuty i umiejętności

W kwestii początkowych atrybutów i umiejętności, a także dziwactwa i informacji podstawowej, zalecamy następujące rzeczy:

169
 • Atrybuty (1) - odejmij punkt z Charyzmy, która kompletnie nie przyda się postaci, a następnie zwiększ Inteligencję, Spostrzegawczość i Koordynację do 4 poziomu, a Szybkość i Siłę do 3. Dzięki temu postać otrzymywać będzie więcej punktów umiejętności, nie zginie od jednego ataku i będzie w stanie sprawnie walczyć.
 • Umiejętności - główną umiejętnością snajpera są oczywiście Karabiny snajperskie. Przydatna będzie też zdolność Podstępny kutafon, która pozwala zadawać większe obrażenia z ukrycia.
 • Informacje podstawowe - najlepszym wyborem jest Mól książkowy, który zwiększy ilość zdobywanych punktów doświadczenia o 5%. Dobrze sprawdzi się też Zabójca kóz, oferujący 5% szansę na trafienie krytyczne.
 • Dziwactwo - jeśli nie chcesz eksperymentować, pozostaw opcję Tylko bez dziwactw, by nie otrzymać żadnych premii i kar. Bardziej ryzykowne opcje to Kamikaze, która zwiększa ilość punktów akcji postaci o 3, ale nie pozwala nosić pancerzy i Samotny Wilk, zwiększający inicjatywę o 20%, ale blokujący jakiekolwiek bonusy z Dowodzenia.

Dalszy rozwój postaci

Podczas awansu postaci na kolejne poziomy, skup się na rozwijaniu:

 • Atrybuty - najważniejszy jest atrybut Spostrzegawczość, który zwiększa celność broni i to jego powinieneś rozwinąć w pierwszej kolejności. Jeśli zależy ci jednak na większej ilości ataków na turę, wymaksuj Koordynację. Co 4-6 poziomów postaci dorzuć punkt do Siły, by była w stanie nosić lepsze pancerze.
 • Umiejętności - jak zostało wspomniane, w pierwszej kolejności rozwiń umiejętność Karabiny snajperskie. Drugą umiejętnością jest Podstępny kutafon, który podniesie percepcję, inicjatywę i pozwoli skuteczniej zakradać się do celów. Nadmiar punktów wrzuć w Otwieranie zamków - 5-6 poziom pozwoli ci otwierać większość zamkniętych pojemników i drzwi.
 • Cechy - odblokuj wszystkie 4 cechy z grupy Karabiny snajperskie, tj. Naznaczenie celu, Mistrzowska precyzja, Koncentracja i Zasadzka Łańcuchowa. Następnie warto odblokować dwie cechy bez umiejętności - Twardziel i Błyskawiczny refleks, które zwiększą odpowiednio pancerz i szansę na unik.

Ekwipunek

Jak nietrudno się domyślić, kluczową bronią dla snajpera jest karabin snajperski. Warto założyć dwa różne karabiny na postać - jeden zadający obrażenia energetyczne (2), drugi standardowe. Pozwoli ci to skutecznie walczyć zarówno z robotami, jak i pozostałymi przeciwnikami. W przypadku modyfikacji, postaraj się zwiększyć zasięg, celność i szansę na trafienie krytyczne.

170

W przypadku pancerza postaraj się zwiększyć (czy to przez sam pancerz czy modyfikacje) szansę na trafienie krytyczne, szybkość bojową i szansę na unik, dopiero potem skup się na czystym pancerzu.

Jeśli chodzi o przedmioty na pasku skrótów, standardowo warto wrzucić tam Koktajl medyczny i granat. Rodzaj dobierz według własnego upodobania, dobrym wyborem jest granat dymny, który w krytycznej sytuacji pozwoli ci zwiększyć szansę na unik postaci.

Snajper - jak grać?

Podsumowując, przedstawiamy kilka porad, które pozwolą ci skutecznie walczyć postacią tego typu, mianowicie:

 • Skup się na niebezpiecznych przeciwnikach. Snajper wyposażony w odpowiednią broń jest w stanie zabić praktycznie każdego wroga jednym strzałem. Warto więc jak najszybciej wyeliminować przeciwnika z miotaczem ognia, wyrzutnią rakiet czy posiadającego wzmocnienia dla swojej drużyny.
 • Znajdź dobrą osłonę i tam pozostań. Każdy ruch to zużyte punkty akcji, które lepiej wykorzystać do ataku. Poszukaj dobrej, osłoniętej miejscówki do atakowania i postaraj się tam pozostać na całe starcie.
 • Korzystaj z Naznaczenia celu w przypadku groźniejszych wrogów i bossów. Zdolność ta zmniejsza szansę na unik wroga o 15% i zwiększa ilość obrażeń od precyzyjnych ataków o 50%. Bardzo często będziesz w stanie wyeliminować oznaczonego wroga pojedynczym strzałem.
 • Trzymaj snajpera z dala od akcji. Jego broń pozwala na prowadzenie ognia z olbrzymiego dystansu, nie ma więc sensu pchać go pomiędzy wrogów. Pamiętaj jednak, by nie zostawić go z tyłu - jeśli nagle z drugiej strony nadejdzie grupa wrogów, nie będzie on w stanie sobie z nimi sam poradzić.

Następnie: Wasteland 3 - build: tank

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - build: dowódca

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami