Wasteland 3 - jak usuwać negatywne efekty z postaci

Usuwanie krwawienia, urazów, zatrucia i napromieniowania.

W trakcie gry w Wasteland 3, na twoje postacie często nakładane będą negatywne efekty, takie jak krwawienie, zatrucie czy urazy. Podczas samej eksploracji często też zostaną one napromieniowane. W tym poradniku wyjaśniamy jak radzić sobie z tymi niepożądanymi efektami.

Jeśli twoja postać dozna jakichś obrażeń od żywiołów, eksplozji czy zostanie zaatakowana przez dzikie zwierzę czy mutanta, ma szansę otrzymać negatywny efekt. Wyświetli się on wtedy na pasku statusów (1) postaci.

129

Negatywne efekty zwalczać możesz różnymi przedmiotami, w zależności od samego efektu. Wygląda to tak:

130
  • Promie-nie (2) - służy do redukcji promieniowania i usuwania mutacji, które mogły przez nie powstać.
  • Nieskazitelnie czyste (3) - usuwa negatywne efekty, które nakładane są na postać po spożyciu narkotyków i niektórych leków.
  • Zestaw pourazowy (4) - usuwa urazy, które powstać mogą na przykład na skutek eksplozji w pobliżu postaci.
  • Antidotum (5) - usuwa z postaci efekt zatrucia, powstały, na przykład, na skutek ataku mutanta bądź dzikiego zwierzęcia.
  • Zestaw do szwów (6) - usuwa krwawienie, które nałożone może być poprzez atak wręcz, ugryzienie dzikiego zwierzęcia czy eksplozję.

Do użycia tych przedmiotów nie jest wymagana umiejętność Pierwszej pomocy. Z niektórymi - jak np. krwawienie czy zatrucie - możesz się wstrzymać, jeśli masz pewność, że postać przeżyje efekt, a walka dobiegła już końca. Znacznie bardziej opłaca się wyleczyć postać - czy to żywnością czy np. Koktajlem medycznym - niż zużywać na nią antidotum bądź zestaw do szwów, a negatywne efekty znikają po upływie krótkiej chwili.

W trakcie walki zawsze w pierwszej kolejności staraj się usuwać negatywne statusy, szczególnie wspomniane krwawienie i zatrucie. Efekty te zadają postaci obrażenia z każdą turą i bardzo szybko mogą pozbawić ją sporej części paska zdrowia.

Spis treści: Wasteland 3 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wasteland 3 - jak wyleczyć postać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami