GTA Online - wyścigi bolidów

Udział w wyścigach, kupno pojazdu F1, porady.

Wraz z jedną z aktualizacji, do Grand Theft Auto Online trafiły wyścigi bolidów, czyli seria wyścigów pozwalająca na rywalizację za sterami formuły 1. Jak rozpocząć wyścig bolidów i czy wymagane do tego jest wcześniejsze kupno pojazdu - na te pytania odpowiadamy w tym rozdziale.

Wyścigi bolidów będą dla ciebie dostępne od samego początku rozgrywki w GTA Online. By się do nich dostać najprościej jest wykorzystać mapę. W tym celu otwórz menu opcji i wejdź w zakładkę Mapa (1).

148

Teraz na liście widocznej przy prawej krawędzi ekranu wybierz pozycję Wyścig bolidów (2) i wyznacz do tego miejsca trasę. Na mapie znajduje się kilka tego typu obiektów - przy wyznaczaniu trasy brany pod uwagę jest najbliższy, możesz jednak zmienić go za pomocą strzałek (d-pad w lewo bądź prawo w przypadku wersji konsolowych i gry na padzie).

149

Jako iż jest to jedna z aktywności, możesz też dołączyć do wyścigu bez jazdy do wskazanego celu. Wystarczy tylko wcisnąć przycisk Rozpocznij akcję (3), by twoja postać automatycznie dołączyła do rozgrywki.

Trafisz na ekran z kilkoma opcjami. Wybierzesz tutaj pojazd (4), którym będziesz się ścigać. W ramach tego trybu nie jest konieczny zakup własnego pojazdu F1, co jest o tyle istotne, iż oba dostępne bolidy kosztują ponad 3 miliony. Warto jednak z czasem kupić własny pojazd, gdyż można poddać go modyfikacjom i poprawić jego osiągi.

150

Na tym samym ekranie dostosujesz rodzaj kół (5). Do wyboru są koła miękkie, średnie i twarde. Miękkość kół wpływa na przyczepność i trwałość - miękkie zapewniają najlepszą przyczepność, jednak najszybciej się zużywają, twarde są wytrzymałe ale charakteryzuje je kiepska przyczepność. Średnie to swoisty złoty środek.

Na kolejnym ekranie dostępne będą zakłady (6). Możesz postawić gotówkę na siebie. Jeśli uda ci się wygrać wyścig, otrzymasz nagrodę - jej wartość uzależniona jest od innych zakładów pozostałych graczy.

151

Po kilkudziesięciu sekundach rozpocznie się wyścig. W zależności od ustawień, wyścig składał będzie się od 10 do nawet 25 okrążeń. Twoim celem jest ukończenie go na możliwie najlepszej pozycji. Twoją aktualną pozycję (7) sprawdzić możesz w prawym górnym rogu ekranu.

152

Znajdziesz tam także inne ważne informacje. Stan pojazdu i przyczepność opon (8) ukazują stan techniczny pojazdu - jeśli któraś z tych wartości spadnie do zera, twój wyścig się zakończy. By zregenerować oba te paski możesz udać się do pit-stopu (9) - wjechać do niego możesz co okrążenie, zaraz po przekroczeniu linii mety.

Podczas wyścigów bolidów pamiętaj o kilku rzeczach, mianowicie:

  • Hamuj przed zakrętami. Pojazdy F1 są zwrotne, ale przed ciasnym zakrętem i tak musisz zredukować prędkość, by nie uderzyć w bandę. Pamiętaj, że uderzenia nie tylko cię spowalniają, ale także zmniejszają wytrzymałość pojazdu, wymuszając częstsze wizyty w pit-stopie.
  • Korzystaj z odpowiednich opon. Najlepiej wypróbować wszystkie 3 rodzaje, jednak jeśli nie wiesz które będą dla ciebie najlepsze, wykorzystaj te o średniej twardości.
  • Pilnuj stanu technicznego pojazdu. Jeśli któryś z dwóch pasków zostanie opróżniony, zakończysz wyścig. Warto więc wjeżdżać do pit-stopu gdy których z nich zostanie opróżniony do mniej więcej 1/3 wartości.
  • W miarę możliwości postaraj się kupić własny pojazd. Są to jedne z najdroższych pojazdów w grze, jednak posiadanie własnego bolidu pozwoli ci zwiększyć jego parametry - a co za tym idzie szansę na wygraną.

Spis treści: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: GTA Online - Szkoła latania San Andreas

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami