Forza Horizon 4 zostanie dostosowane do Xbox Series X - w darmowej aktualizacji

Wraz z innymi grami.

Microsoft poinformował, że wyścigowe Forza Horizon 4 zostanie dostosowane do możliwości Xbox Series X. Posiadacze gry otrzymają ulepszenia w ramach darmowej aktualizacji.

Na nowej konsoli produkcja zadziała w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. W planach również „znaczne skrócenie” czasów ładowania i obsługa szybkiego wznawiania, czyli opcji, która pozwoli na niemal natychmiastowe kontynuowanie rozgrywki w tytule pozostawionym w stadium zawieszenia.

forza_horizon_4_ulepszenia
Forza Horizon 4 na Xbox Series X zadziała w 4K i 60 FPS

Zgodnie z informacjami przekazanymi na Xbox Games Showcase, zestaw udoskonaleń dla Xbox Series X otrzyma także platformowe Ori and the Will of the Wisps, które uruchomi się w 4K, 120 FPS i funkcji HDR.

Inne produkcje, jakie Microsoft zoptymalizuje pod kątem nowej konsoli, to Sea of Thieves (brak jednak szczegółów na temat przygotowywanych zmian) i Gears Tactics (koncern obiecuje 4K i 60 klatek na sekundę). Dla wszystkich przewidziano darmową aktualizację.

Xbox Series X ukaże się pod koniec 2020 roku - najprawdopodobniej w listopadzie, choć dokładna data premiery nie jest na razie znana.

Źródło: Microsoft

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami