Ghost of Tsushima - pojedynek jeden na jednego, jak wygrywać

Samurajskie starcia, najlepsza taktyka.

W Ghost of Tsushima masz możliwość toczenia honorowych pojedynków jeden na jednego. Odbywają się one na specjalnych „arenach”, z których nie można uciec. Inne są też zasady walki.

Nie możesz bowiem uciekać się do żadnych nieuczciwych sztuczek, a więc używać wyposażenia Ducha. Dostępna jest tylko katana.

Aby wygrać pojedynek, przede wszystkim musisz wykonywać dużo uników w bok - i to jeszcze zanim przeciwnik zdąży zaatakować. Wiele razy w trakcie takiego uniku oponent wykona atak, więc będzie całkowicie odsłonięty. Twoim celem jest znalezienie się obok niego, a najlepiej za nim:

poj1

Pamiętaj, by nie odskakiwać do tyłu, ale w bok, i żeby nie wykonywać przewrotu, który uniemożliwia kontratak.

Jeżeli przeciwnik rozpocznie kombinację ciosów, po prostu ją blokuj, a będziesz bezpieczny. Może ją jednak zakończyć ciosem o niebieskim błysku - wtedy uskocz. Standardowo musisz też uskakiwać przed czerwonymi rozbłyskami.

Nie warto próbować wykonywać perfekcyjnego parowania - podczas pojedynku wrogowie atakują tak szybko, że jest to niezwykle trudne.

Alternatywą dla częstego unikania jest też podejście „od przodu” i używanie silnych ataków do przełamania gardy. Jest to czasochłonne, ale kiedy uda ci się to zrobić, naciśnij kwadrat jak największą liczbę razy.

Kiedy przeciwnik chowa miecz i trzyma go za klingę (1), oznacza to, że szykuje się do mocnego i niemożliwego do zablokowania ataku, przed którym trudno też uskoczyć.

poj2

W takiej sytuacji masz trzy wyjścia:

  • przeczekanie tej fazy poprzez ciągłe odskoki i trzymanie dystansu
  • atak z doskoku, np. szybkim kopniakiem (X + trójkąt)
  • wykonanie Niebiańskiego Ciosu

Trzecia opcja jest zdecydowanie najlepsza, jednak wymaga odblokowania wspomnianej techniki w mitycznej opowieści Niebiański Cios.

Toczenie pojedynków w Ghost of Tsushima jest dość wyczerpujące. Jeśli nie chcesz zmieniać poziomu trudności, musisz odpowiednio zwiększyć pasek życia oraz mieć dużo hartu ducha, potrzebnego do leczenia i wykonywania Niebiańskiego Ciosu. Przyda się też najlepsza zbroja w grze.

Następnie: Ghost of Tsushima - postawy: kamienia, wody, wiatru, księżyca

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - obrona: unik, blok, parowanie i perfekcyjne parowanie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami