Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima - Niebiański cios

Zadania dodatkowe (Mityczne opowieści): Izahura.

Tę mityczną opowieść rozpoczniesz w północnej części Tsutsu, na pograniczu z Komatsu (1 na mapie).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Odszukaj muzyka (2 obrazku) - siedzi na skale na rozdrożu dróg. Opowie ci o sztuce niebiańskiego ciosu, czyli o specjalnej nagrodzie, jaką otrzymasz za wykonanie tego zadania.

W pierwszej kolejności dotrzyj do mostu (wiatr wskaże ci drogę). Pod mostem stoi kobieta. Porozmawiaj z nią, po czym idź za nią. Dotrzecie do drogi. Zbadaj ślady, które na niej się znajdują. Podążaj za tropem.

Idąc za krokami, dojdziecie do małego fortu. Pokonaj wrogów, by uwolnić jeńców, a następnie porozmawiaj z wieśniakiem (3), obok którego stoi twoja towarzyszka.

Wejdź do wieży strażniczej, która znajduje się niedaleko. Wewnątrz zbadaj: obraz na ścianie, zapiski i liście, które leżą na stołach. Opuść budynek i porozmawiaj ponownie z kobietą.

Udaj się w kierunku drzew z białymi liśćmi (4 na mapie i na obrazku). Wiatr, a następnie charakterystyczny zagajnik, wskażą ci drogę do celu. Wejdź w głąb lasku.

Po chwili usłyszysz głos jeńca. Znacznik misji doprowadzi cię do obozu Mongołów (5). Pozbądź się wrogów i wejdź do budynku, by uratować kolejną postać. Mężczyzna wskaże ci kolejny cel podróży - Spoczynek Shigenoriego - który znajduje się na południowy-zachód od tego miejsca (wiatr doprowadzi cię do tej lokacji).

Aby dostać się do Spoczynku Shigenoriego, musisz przejść po oboalonym drzewie (6) i przecisnąć się przez szczelinę (7). Gdy będziesz po drugiej stronie, zabij po cichu wszystkich strażników.

Przejdź w głąb lokacji. Na ziemi (8) zbadaj ślady. Po chwili pojawi się Yasuhira Koga, boss, z którym zmierzysz się w pojedynku jeden na jednego. Walka z nim nie powinna stanowić problemu. Nacieraj na niego, aby przebić się przez jego gardę, a także wykonuj unik lub paruj jego ciosy, gdy cię zaatakuje.

Pod koniec walki pojawi się komunikat o wyprowadzeniu niebiańskiego ciosu (9). Wówczas wciśnij jednocześnie przyciski trójkąta i kółka, by zakończyć pojedynek.

Na zakończenie misji pomódl się przy poległych.

Sprawdź, czy odnalazłeś wszystkie Mityczne opowieści w Ghost of Tsushima.

Następnie: Ghost of Tsushima - Legenda Tadayoriego

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - Klątwa Uchitsunego

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze