Skip to main content

Ghost of Tsushima - najlepsza zbroja, pancerz i strój

Zbroje do walki, skradania, łuku.

W Ghost of Tsushima możesz ubrać wiele rodzajów pancerzy i zbroi, przy czym niektóre nie tak łatwo zdobyć. Na tej stronie podpowiemy ci, który rodzaj ubioru będzie współgrał z twoim stylem gry.

Wybraliśmy też jeden pancerz, który naszym zdaniem jest najlepszym wyborem dla większości graczy.


Najlepszy pancerz do walki, zbroja uniwersalna - zbroja samurajskiego klanu

Solidny pancerz, który należał do syna pani Masako. Zmniejsza otrzymywane obrażenia i zapewnia premię do zdrowia. Przydatna jest też kolejna zdolność, która odnawia hart ducha, kiedy Jin otrzymuje obrażenia.

Ulepszając ten pancerz do maksymalnego poziomu u płatnerki i łącząc go ze zdolnościami zwiększającymi pasek życia i hart ducha, uzyskujemy najwytrzymalszą postać w grze, którą naprawdę trudno zabić.

Ze względu na łatwość zdobycia i doskonałe bonusy, uznajemy ten pancerz za najlepszą uniwersalną zbroję w grze, która będzie pasować większości graczy.

Jak zdobyć? Ukończ zadanie główne Opowieść pani Masako


Najlepszy pancerz do strzelania z łuku - zbroja Tadayoriego

Zdolności tego pancerza powodują, że Jin staje się niepowstrzymanym łucznikiem. Uzyskujemy zwiększoną szybkość nakładania strzały, zwiększony czas koncentracji, a poza tym dodatkową koncentrację za trafienia w głowę.

Zbroja Tadayoriego nadaje się więc zarówno do walki łukiem, jak i przyczajenia w trawie i błyskawicznego eliminowania wrogów z ukrycia.

Jeżeli postawisz na ten pancerz, pamiętaj, by sparować go ze zwiększonym limitem amunicji. Traper pozwoli ci przenosić więcej strzał.

Jak zdobyć? Ukończ mityczną opowieść Legenda Tadayoriego


Najlepszy strój do skradania - ubranie ronina lub Zbroja Ducha

Ubranie ronina zmniejsza szybkość wykrycia przez wrogów, a także zmniejsza prawdopodobieństwo, że zobaczą oni Jina, gdy ten wyjdzie z wysokiej trawy.

Jeśli więc lubisz się skradać, ale częściej korzystasz z narzędzi i broni innych niż łuku, trudno o lepsze rozwiązanie.

Jeżeli zostaniesz wykryty, ubranie ronina zapewnia też sporą - szczególnie po wizycie u płatnerki - premię do obrażeń w walce w zwarciu, więc nie musisz obawiać się otwartej walki.

Jak zdobyć? Ukończ zadanie główne Krew na trawie


Zbroja Ducha zdecydowanie ma najlepsze bonusy związane ze skradaniem. Niestety zdobywamy ją dość późno w grze, bo dopiero w trzecim akcie.

Ten pancerz zmniejsza szybkość wykrycia przez wrogów aż o 40 proc. Na wyższych poziomach zmniejsza też liczbę zabójstw potrzebnych do włączenia Postawy Ducha o 2 i zwiększa szansę na przerażenie pobliskiego wroga zabójstwem o 30 proc.

Niestety Zbroja Ducha nie oferuje żadnych usprawnień dotyczących zdrowia czy walki wręcz, więc wdawanie się w niej w bójkę może być naprawdę ryzykowne w finalnej części gry.

Jak zdobyć? Ukończ zadanie główne Z ciemności

Następnie: Ghost of Tsushima - kwiaty: znajdowanie i zbieranie

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - hart ducha: jak odnawiać i zwiększyć ilość

Zobacz także