Cyberpunk 2077 bez cenzury w Australii

Produkcja otrzymała najwyższą kategorię wiekową.

Australia to jeden z najbardziej restrykcyjnych krajów, jeżeli chodzi o dozwolone w grach treści. Okazuje się jednak, że Cyberpunk 2077 pomyślnie przeszedł proces klasyfikacji wiekowej i w przeciwieństwie do innych produkcji nie zostanie ocenzurowany.

Kuba Kutrzuba ze studia CD Projekt Red w rozmowie z serwisem GameSpot poinformował, że w państwie kangurów polska produkcja otrzymała najwyższą kategorię, czyli 18+. Deweloperzy nie musieli też wprowadzać żadnych zmian, by tytuł mógł być dopuszczony do sprzedaży.

cyberpunk_2077_australia
Na pudełkach pojawi się ostrzeżenie o treściach, które mogą mieć negatywny wpływ na odbiorcę

W Cyberpunk 2077 pojawi się zaś szereg treści dla dorosłego odbiorcy. Dzięki brazylijskiej agencji oceniającej gry, dowiedzieliśmy się, że nie zabraknie między innymi opisów zażywania nielegalnych środków odurzających, przemocy z użyciem broni, obraźliwego języka, agresji słownej, krwi, nagości i seksualizacji.

Australia w przeszłości wymuszała cenzurowanie produkcji, a w niektórych przypadkach odmawiała klasyfikacji, co oznaczało zakaz wydania danej pozycji na terenie kraju - taki los spotkał na przykład Saints Row 4 i pierwsze State of Decay.

Cyberpunk 2077 ukaże się 17 września na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: GameSpot

Poprzednio: Dreams na PS4 otrzymało demo - z samouczkiem i wybranymi projektami graczy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami