Nioh 2 - boss: Shuten Doji

Zabójcze włosy pijanego bossa.

Shuten Doji to kolejny boss, który stanie na twojej drodze do ukończenia Nioh 2. Poniżej zamieściliśmy porady i wskazówki, dzięki którym pokonasz tego przeciwnika.

  • Trzymaj się blisko bossa. Przeciwnik dzierży wielką maczugę, która ma bardzo duży i szeroki zasięg, dlatego skrócenie dystansu pozwoli ci na łatwiejsze kontrolowanie poczynań przeciwnika.
  • Stojąc przed bossem, wykonuj uniki, kręcąc się wokół niego, gdy ten zaatakuje cię bronią lub butelką, którą trzyma w drugiej ręce. A gdy tylko masz możliwość, wyprowadź serię uderzeń w plecy.
379
  • Najpotężniejszą „bronią” bossa są jego włosy. Przeciwnik wymachuje głową, a jego włosy tworzą śmiercionośny krąg. Jeśli cię dosięgną, zadadzą ci spore obrażenia. Ten atak zawsze jest wcześniej zapowiedziany - przeciwnik wypuści najpierw pomarańczowy krąg, a po chwili zacznie machać włosami wokół siebie. Gdy tylko zobaczysz, że rozpoczyna się ten atak, oddal się jak najdalej. Co prawda, możesz zablokować każdy wymach, ale licz się z tym, że każdy atak zabierze ci sporą część wytrzymałości. Dlatego lepiej oddalić się jak najszybciej.
  • Gdy jesteś oddalony od bossa, ten potrafi wyskoczyć w powietrze, by zaatakować cię swoją wielką maczugą. Dosyć łatwo uniknąć tego ataku wykonując unik na bok lub cofając się do tyłu.
381
  • Kiedy walczysz twarzą w twarz z przeciwnikiem, uważaj na jago kopniaki. Boss podnosi nogę w górę, by po chwili mocno uderzyć w ziemię. Oddal się na moment, gdy zobaczysz, że Shuten przygotowuje ten atak.
  • W stanie Królestwa Ciemności nie przestawaj nacierać na bossa, mimo że ten stanie się groźniejszy. Częściej wykonuje atak z czerwoną poświatą (łatwo go zablokować, wykonując kontrę rozprysków).
  • Podczas Królestwa Ciemności atak włosami staje się jeszcze bardziej groźny, gdyż boss zyskuje obrażenia od ognia.
380

Następnie: Nioh 2 - boss: Senhora Osakabe

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - boss: Daidara Bocchi

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami